Mozilla Thunderbird: zablokowanie na hasło wiadomości

Witam serdecznie, w Mozilla Thunderbird można ustawić hasło główne, ale wiadomości mimo to nadal można przeglądać. Zatem czy jest jakieś rozszerzenie lub inny sposób, który by to uniemożliwił? Najlepiej jakby to działało na hasło, po wpisaniu hasła można by było zobaczyć wiadomości w programie.

Można za pomocą jakiegoś rozszerzenia (nie pamiętam już nazwy), ale jest to nieskuteczne, gdyż wystarczy uruchomić Thunderbirda w trybie awaryjnym i całe zabezpieczenie diabli weźmie. Ja używam wersji portable umieszczonej w zaszyfrowanym TureCryptem kontenerze. Myślę, że jest to całkiem skuteczne zabezpieczenie.

Może coś takiego:

http://www.download.net.pl/1755489/Exe-Password/ .

Druga możliwość to szyfrowanie wiadomości - bez podania hasła nie odczytasz wiadomości:

http://www.securitum.pl/baza-wiedzy/pub … hunderbird .

A czemu nie korzystasz z kont systemowych? To chyba najlepsze rozwiązanie. Z resztą z założenia każdy użytkownik systemu powinien mieć osobne konto użytkownika.

No i tak przyszło mi do głowy, że można by mieć jedno konto dla wszystkich - powiedzmy o nazwie “Użytkownik”, ale Thunderbird byłby zainstalowany np. dla konta “Stasiek”. Również folder programu oraz profilu byłby z prawami dostępu tylko dla Staśka. I teraz to, co by cię chyba interesowało (nie testowałem, ale zakładam, że tak to będzie działać):

będąc zalogowanym na koncie Użytkownik klikasz na ikonce Thunderbirda przyciskiem myszki odpowiedzialnym za rozwinięcie menu kontekstowego i z tego menu wybierasz “Otwórz jako” (usługa systemu Windows o nazwie Logowanie pomocnicze). Tu wpisujesz nazwę użytkownika i hasło i gotowe.

Spokojnie, ja wiem, że można stworzyć konto uzytkownika i nadać odpowiednie ograniczenia. Mam Windows 7, znam się na kontroli rodzicielskiej, na nadawaniu uprawnień spod menu właściwości, zabezpieczenia dla pliku, czy na możliwościach w gpedit.

Ale tak po prostu z ciekawości chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość. K2o napisał dobrą rzecz, bo właśnie zapomniałem, że przecież tryb awaryjny też jest, który wyłącza rozszerzenia. marcin’82 też pomógł, kamil_w, dzięki za starania, ale jak wspomniałem, o tym akurat wiem :wink:

Dziękuję za pomoc.