Mozilla Thunderbird2

Mam problem z utworzeniem hasla do mojej poczty w tym programie pocztowym, prosze o pomoc :oops: :frowning: / mozilla thunderbird2/

hekate_x w jakim serwisie masz pocztę?

moze dodam ze moje hasa nie zostaja zachowane przez program i za kazdym ponownym wchodzeniem na poczte program nie " pyta" o haslo uzytkownika :oops: co robic ?? :roll:

Złączono Posta : 18.10.2007 (Czw) 21:10

wp.pl

http://profil.wp.pl/pomoc.html

Tam jest napisane jak skonfigurować pocztę w kliencie.

Zapamiętałeś hasło w programie. Należy je usunąć -> Narzędzia -> Opcje -> Hasła -> Edytuj zapisane hasła -> usuń które Cię interesuje.

Jeśli chodzi Ci o prywatność to możesz także zabezpieczyć profile hasłem.

ale moja poczta dziala bez problemu :roll: problem mam tylko z wprowadzeniem zabezpieczen … nie chce zeby ktos z domownikow przegladal moja poczte :? haslo ktore wpisalam do loginu jest bezuzyteczne bo moge sie zalogowac z tym haslem ale tez calkiem latwo wchodze pomijajac je :roll: :cry: i co teraz ??? :shock:

Złączono Posta : 18.10.2007 (Czw) 21:23

Dzieki Hashi :slight_smile: wlasnie chodzilo mi dokladnie o to o czym napisal Brodacz

Złączono Posta : 18.10.2007 (Czw) 22:00

nic z tego :? nie moge utworzyc nowego profilu :? :cry: zielona jestem :frowning:

Nowego profilu nie musisz tworzyć jeśli z Thunderbirda korzystasz tylko ty (konto gość to pyrzykład). Musisz tylko ustawić aby program pytał się o hasło przed “załadowaniem” profilu (takie wyjście jest najlepsze).

Po kolei -> Start -> Uruchom… -> wpisujesz thunderbird.exe -ProfileManager -> Uruchomi sie menu tworzenia profilu i jeśli tylko ty korzystasz z programu wystarczy odznaczyć “Nie wyświetlaj tego okna przy uruchamianiu”. Potem postępujesz według wskazówek -> uruchamiasz -> zakładasz hasło -> ponowny restart.

jak wchodze w start i uruchom to automatycznie wchodze na swoja poczte :x gdzie ja mam wpisac / thunderbird.exe -ProfileManager / ?? :x :oops: :roll:

Trochę sie sam zakręciłem. Gwoli wyjaśnienia - jeśli tylko ty korzystasz z programu to wystarczy zainstalować wtyczkę podaną we wskazanym przeze mnie poście. Natomiast jeśli z programu ma korzystać kilka osób np. brat, dziadek, babcia… to należy utworzyć profil/e dla każdej osoby (każdy będzie miał swoje konto ze swoimi mailami i ustawieniami). Wtedy każdy zakłada sobie hasło jeśli chce.

Start na dole ekranu, Uruchom… wpisujesz komendę i dajesz enter. Pojawi się okno.

Opis - Menedżer profili

PS Jeszcze jedno - po uruchomieniu ProfileManager wyświetli Ci się profil default - jest to twój profil (ze wszystkimi kontami mailowymi jakie zostały do tej pory założone) - możesz zmienić jego nazwę.

Dzieki Hashi :slight_smile: pocwicze to jutro bo w tym momencie ledwo widze literki na klawiaturze :slight_smile: a jak mi znowu nie wyjdzie to odinstaluje ten program albo bede Cie meczyc do skutku :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: dobranoc :slight_smile:

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.