Możliwa infekcja wskutek podpięcia pendrive, błąd Norton 360


(Lw25) #1

Witam

Mój problem polega na tym, że przy próbie przeskanowania pendrive, Windows wyświetlił, że Norton 360 miał błąd wewnętrzny. W dzienniku zdarzeń znalazłem taki wpis mniej więcej z momentu podpięcia pendrive

http://wklej.org/id/684206/

Martwię się, gdyż pendrive był wcześniej podpinany do szkolnego komputera, na którym Kaspersky ciągle znajduje wirusa w MBR.

Z tej przyczyny przeskanowałem mój komputer najpierw zwykłym Nortonem, ale znalazł tylko pliki cookies, potem użyłem narzędzia Norton Power Eraser, które nic nie znalazło, jeśli jest taka potrzeba mogę wkleić log z niego.

Logi z OTL

http://wklej.org/id/684217/ -OTL

http://wklej.org/id/684219/ -Extras

Znalazłem też taki wpis w dzienniku zdarzeń, również dotyczący rejestru, pochodzący z okresu mniej więcej 5 minut po włączeniu komputera.

http://wklej.org/id/684221/

Proszę o sprawdzenie logów oraz wpisów dziennika, nie wiem, czy są to jakieś niebezpieczne działania, ale dla laika wyglądają niepokojąco.


(Acorus) #2

Odinstaluj Akamai NetSession Interface Service.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html


(Agatonster) #3

Lw25 ,Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Lw25) #4

Skrypt wykonałem, niestety zdaje się sprzątnąłem log z wynikiem usuwania razem z programem, więc ściągnąłem OTL od nowa i zrobiłem zwykły skan

http://wklej.org/id/684358/ -OTL

http://wklej.org/id/684362/ - Extras

Dr Web nic nie znalazł, czy oznacza to, że komputer jest już czysty?

Dziękuję za pomoc