Możliwa instalacja Ubuntu na tym kompie?

(Pawel Pieczyrak) #1

Czy na takim komputerku możliwa będzie instalacja Ubuntu ??

-procesor Pentium II 566 MHZ

-512 MB ram

-dysk:

jeden 9,52 GB będzie dzielony na dwie partycje pod Millennium i Xp

drugi 2,5 GB na tym chce zainstalować Ubuntu

-grafika Nvidia 32 MB

Chce nauczyć się programować oraz pisać strony i słyszałem, że do tego najlepszy będzie ubuntu, dlatego chce go zainstalować.

(lazikar) #2

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(slawex1983) #3

Ubuntu pójdzie. Pod Windows programuje się tak samo jak pod Linuxem, o pisaniu stron nie wspominając.

P.S.

Millenium? Nie szkoda miejsca na HDD?

(Pawel Pieczyrak) #4

Na Millennium spokojnie chodzą filmy, gry, więc chcę zostać przy nim, gdyż nie wiem jak się będą zachowywać przy Windows 2000 SP 4 (gothic, colin 2, twierdza krzyżowiec, filmy itd). Może jakieś opinie ??

(slawex1983) #5

A na XP filmy gorzej chodzą? Kiedyś miałem P200MMX z Windows 98. Zainstalowałem XP i filmy chodziły tak samo na obu systemach (czyli lekko cięły na najniższych ustawieniach).

(mati75) #6

trochę mało

(Carooxx) #7

Zdecydowanie trochę mało. Na sam system to jeszcze, ale razem z /home to nie da rady.

Wg. mnie lepiej by na ten komputer pasowało coś z lekkim środowiskiem.

Poza tym proponowałbym dokupić dysk 10 - 20gb za parę zł.

(matiit) #8

Chcesz się nauczyć programować…

1. Ubuntu ma paczki -dev, trza się z tym {ciach} i potrafi wkurzyć

2. Polecam Archa.

(Kynski) #9

Zgadzam się. -dev są bardzo denerwujące w dystrybucjach debianowych. Ale jak już koniecznie Ubuntu, no to możesz pomyśleć o Debianie.

(Soren) #10

xubuntu + więcej miejsca na hdd(imho 2,5GB nie starczy, komfortowo z 8GB przynajmnij daj).

ewentalnie arch jak juz matiit wspomnial z tym że musisz już conieco umieć boon nie prowadzi za rączkę.