Możliwa instalacja Ubuntu na tym kompie?

Czy na takim komputerku możliwa będzie instalacja Ubuntu ??

-procesor Pentium II 566 MHZ

-512 MB ram

-dysk:

jeden 9,52 GB będzie dzielony na dwie partycje pod Millennium i Xp

drugi 2,5 GB na tym chce zainstalować Ubuntu

-grafika Nvidia 32 MB

Chce nauczyć się programować oraz pisać strony i słyszałem, że do tego najlepszy będzie ubuntu, dlatego chce go zainstalować.

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ubuntu pójdzie. Pod Windows programuje się tak samo jak pod Linuxem, o pisaniu stron nie wspominając.

P.S.

Millenium? Nie szkoda miejsca na HDD?

Na Millennium spokojnie chodzą filmy, gry, więc chcę zostać przy nim, gdyż nie wiem jak się będą zachowywać przy Windows 2000 SP 4 (gothic, colin 2, twierdza krzyżowiec, filmy itd). Może jakieś opinie ??

A na XP filmy gorzej chodzą? Kiedyś miałem P200MMX z Windows 98. Zainstalowałem XP i filmy chodziły tak samo na obu systemach (czyli lekko cięły na najniższych ustawieniach).

trochę mało

Zdecydowanie trochę mało. Na sam system to jeszcze, ale razem z /home to nie da rady.

Wg. mnie lepiej by na ten komputer pasowało coś z lekkim środowiskiem.

Poza tym proponowałbym dokupić dysk 10 - 20gb za parę zł.

Chcesz się nauczyć programować…

  1. Ubuntu ma paczki -dev, trza się z tym {ciach} i potrafi wkurzyć

  2. Polecam Archa.

Zgadzam się. -dev są bardzo denerwujące w dystrybucjach debianowych. Ale jak już koniecznie Ubuntu, no to możesz pomyśleć o Debianie.

xubuntu + więcej miejsca na hdd(imho 2,5GB nie starczy, komfortowo z 8GB przynajmnij daj).

ewentalnie arch jak juz matiit wspomnial z tym że musisz już conieco umieć boon nie prowadzi za rączkę.