Możliwe zamknięcie chomikuj a utrata własnych danych

Wszędzie w sieci słychać, że możliwe jest , że chomikuj zamkną. Ok ale tą stronkę traktowałem jako własny BACKUP prywatnych danych(które są mojego autorstwa) więc jeśli zamkną ten portal to naprawdę utracę pliki, które traktowałem jako backupowy wirtualny dysk…???

Póki co to Chomik pozwał PiK :stuck_out_tongue:

Jeżeli zamkną to istnieje możliwość utraty własnych danych. Dla tego polecam przenieść się na Sky Drive / Google Drive / Dropbox / Sugar Sync, albo inną obsługę chmurową która nie działa na zasadach “dzielenia się” plikami.

Interesuje mnie tylko darmowe przesyłanie i darmowe pobieranie własnych danych no i oczywiście aby plik na tym dysku nigdy nie wygasł(nie został skasowany)…

Poza tym 5…50 GB to dla mnie za mało…

Jak napomknął cholinex teraz portal kontratakuje.

http://tvp.info/informacje/polska/chomikujpl-pozywa-za-piracki-serwis/8013287

To będzie ciekawa batalia.

Istnieje ryzyko, że chomikuj może zostać zamknięte. Dlatego proponuje przenieść się gdzieś, gdzie Twoje pliki będą bezpieczniejsze. Dimm podał Ci ew. możliwości. Zawsze możesz zwiększyć ilość miejsca, kupując konta premium :smiley:

Raczej nierealne to jest by zamknęli taki portal. Wszak, że rapidshare, rapidgatory i inne tego typu również powinny zostać zamknięte bo działają na takiej samej zasadzie…

DO USUNIECIA

W tej sprawie o zniesławienie sąd będzie musiał rozpatrzyć dokładnie czy serwis działa niezgodnie z prawem.

Może to być taktyczna rozgrywka serwisu aby stowarzyszenie twórców nie spieszyło się ze skierowaniem do prokuratury wniosku o wszczęcie postępowania wobec serwisu.

MegaUpload zamknęli.

Bo to było dla widowiska, dlaczego nie zamkneli rapidshare i podobnych masy portali od razu? Działają na takiej samej zasadzie jak megaupload, niczym się nie różnią. Była nagonka w tamtym okresie, znaleźli kozła ofiarnego i pokazali, że mogą siłą. Nie zapominaj, że jesteśmy w polsce i FBI tutaj nie ma, a nasze służby bez wyroku sądu nic nie zrobią.

Zamknęli jeden, na jego miejsce powstało 10 nowych generujących ∞$ strat.

Ale plików z MegaUpload nie ma. A w tym wątku o pliki chodzi.

A czytałeś to co wyżej napisałem? czy odpowiadasz nie czytając niczego>?

Rapidshare itp. to trochę inaczej serwisy działające chomik do dysk internetowy.

Megaupload to puki co wielka niewiadoma co z tego wyjdzie.

Rapidshare nie ma możlwości udostępniania wg ciebie? nie da sie hasła założyć?

Na rapidku masz wyszukiwarkę, możesz chomikowac do siebie pliki, zdobywasz punkty wymienne na transfer.

Podobny serwis to jest 5Fantastic