Możliwe? Złe połączenie komputerów

Witam serdecznie,

Mój problem jest taki, będę mieć neostradę i muszę wymyślić sposób na połączenie tych komputerów bez kabla. sie263il4.png

Laptop i Kopmuter 2 stoją piętro wyżej niż komputer 1.

Niestety nie mam możliwości pociągnięcia kabla od gniazdka telefonicznego do komputera 1.

Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość połączenia bezprzewodowo do komputera 1, a potem normalnie kablowo z lapem i kompem 2? Czy np nie ma to sensu i lepiej spróbować wszystkie bezprzewodowo? Tam gdzie jest szary kwadrat są schody dlatego boje się, ze sygnał nie da rady sięgnąć, ale może wiecie jak to zrobić?

Z góry zaznaczę, że wcześniej miałam już inną sieć i kabel od niej był właśnie od strony komputerów, a nie jak teraz po przeciwnej stronie domu:(

Jeśli to pomoże to wrazie czego będę miała możliwość postawienia serwera.

Czy ktoś ma może pomysł jak zrobić z tego bajzlu sieć? Bardzo proszę o jakieś rady:(

Z tego co piszesz rozumiem, że przy telefonie zamierzasz postawić router i bezprzewodowo przekazywać sygnał do komp 1. To powinno zdziałać / zależy czy przez ściany i ile /. Z kompa 1 zamierzasz połączyć się z kompem 2 i laptopem kablowo. Tu pasowało by wstawić jakiegoś switcha bo zakładanie 2 kart sieciowych, nie za bardzo może to dzialać. I cały problem, że komp 1 musi być cały czas włączony. Zależy jaki to dom, jakie ściany, ile ich jest, ale przy pojedynczych ścianach w małym domu jednorodzinnym wydaje mi się najlepsze rozwiązanie i najtańsze bezprzewodowo z routera pracującego jako Acces Point. Na standardowych antenach dołączonych do kart radiowych powinno to działać. Jak złapiesz dobry sygnał na obu stacjonarnych z laptopem nie ma problemu bo możesz się przemieszczać i zawsz dostosujesz miejsce. Ale jeżeli jest 3-4 ściany i/lub zbrojone schody mogą być problemy z jakością połączenia / mur+metal najbardziej tłumi sygnał /.

Witam,

wspomniana opcja jak dla mnie jest totalnie bez sensu… Komp 1 bedzie musiał pełnić role routera programowego… co nie jest zbytnio wydajne.

Moja propozycja jest następująca:

  1. kupic router z WiFi np. ja mam Linksysa WAG-200

  2. podlaczyc wszystkie kompy do WiFi

  3. na 90% potrzebny bedzie bądz repeater bądz mocniejsza antena… bo podejrzewam ze sygnał bedzie na mały…

jesli jet taka mozliwosc to dobrym rozwiazaniem byloby takie ulokowanie routera aby wszystkie urzadzenia (czytaj: kompy) miały dostep jednakowy dostęp…

PZDR

Więc tak ściany idą dokłądnie tak jak na rysunku są linie.

Schody niestety są betonowe i maja metalowe poręcze.

Reszta ścian nie wiem z czego jest, znaczy to są jakieś płyty nie znam się na tym, a nie mam teraz kogo spytać, w każdym razie podobno nie są takie grube jak wyglądają(ok 20cm).

Tak, to co miałoby przesyłać sygnał chciałam postawić koło telefonu, bo tylko tam jest gniazdko telefoniczne, a to chyba powinno yć podłączone do niego? Jeśli się mylę proszę mnie poprawić nie znam się totalnie na tym.

Jeśli chodzi o serwer to poprostu mam zepsuty laptop, który po naprawie stanie się komputerem mamy i będzie stał w miejscu gdzie teraz stoi Komp 1. Co za tym idzie Komp 1. będzie mugł zostać przerobiony na serwer(jeśli bedzie to potrzebne) bo do niczego innego się już nie nadaje:)–>to jest tylko opcja

Komp 2 i Laptop są połączone do chyba routera…znaczy takiego urządzonk, w które wcześniej był podłączony kabel z internetem i ono przekazywało sygnał do Komp1, Komp2 i Laptopa. Bo tak jak mówiłam wczesniej miałam inną sieć, ale muszę z niej zrezygnować:(

A teraz muszę jakoś rzesłać sygnał do tego urządzonka, albo bezpośrednio do wszystkich.

I od razu pytanie laika, czy jak kupie ten bezprzewodowy router to muszę jeszcze coś dokupywać? Bo stacjonarne komputery są raczej stare, nie sądzę, żeby miały wbudowane WiFi

Oraz co to jest ten reapeter?

jeżeli ściany są z cegły to nie powinno bć problemu z połączeniem bezprzewodowym, gorzej ze stropem bo jest na pewno zbrojony. Routera nie musisz stawiać koło telefonu, możesz go umieścić w dowolnym miejscu o doprowadzić zasilanie i sygnał przewodem z gniazdka telefonicznego. Najlepiej by było jak najbliżej stropu / pod sufitem / i wtakim miejscu gdzie jest najmniej przeszkód / ścian /. To co teraz masz to jest raczej switch rozdzielający sygnał albo hub / tak samo rozdziela sygnał tylko na innej zasadzie /. Musisz dokupić prawdopodobnie karty radiowe / jeśli nie masz /, ok 80 zł. z antenkami na gniazda PCI, do laptopa trochę droższa / chociaż nowsze laptopy mają w standardowym wyposażeniu takowe /i to wszystko. Gdyby to słabo działało być może trzeba będzie dokupić mocniejsze anteny. W Twoim przypadku repeaterem byłby po prostu drugi Acces Point / router / lub karta radiowa czyli coś co powiela sygnał dla innych kompów. Ale to już inna sprawa. Najlepiej by było gdyby rozglądnął się u Ciebie w domu ktoś kto się zajmuje montażem takich urządzeń bo trudno coś apriori stwierdzać na postawie lakonicznego opisu. Z bezprzewodowym internetem rózne “cuda” się zdarzają. Bo z przewodowym nie powinno być kłopotu, kwestia tulko odpowiedniej konfiguracji urządzeń.