Możliwość komentowania recenzji

Jak czytam niektóre recenzje to aż chce mi się śmiać. Ludzie piszą jakieś niestworzone rzeczy. Np. użytkownik Arkovianin dnia 23.12.2011 napisał recenzję Opery, w której pisze, że w tej przeglądarce nie ma okna z wyborem czynności dla pobieranego pliku (Uruchom/Zapisz/Anuluj).

Zatem co to jest?

http://oi41.tinypic.com/i1zj8n.jpg

Ja widziałbym to tak:

Użytkownik, data

plusy

minusy

treść recenzji

Komentarze recenzji: xx

Domyślnie komentarze byłyby ukryte, a po kliknięciu w tekst “Komentarze recenzji” rozwijała by się sekcja z ukrytymi komentarzami. Można to zrobić przecież za pomocą javascriptu więc serwery nie byłyby dodatkowo obciążane.

Też mi się chciało z tego śmiać ,a na pewno nie komentować . Pewnie sobie zaptaszył zapis na dysku dla exe.

Komentarze do recenzji? Może jeszcze komentarze do zrzutów z programu i komentarze do komentarzy…

Moim zdaniem nie ma to najmniejszego celu.

Bardziej sensowne byłoby dodanie opcji zgłoś do moderacji z polem na info dlaczego wymaga to moderacji.

I tak te komentarze na DP to jedno wielkie śmieciowisko które przez to że komentarz może napisać każdy stało się polem flamewarów i nieczystych zagrywek fanów i antyfanów poszczególnych programów i platform mających często na celu manipulację opinią.

Większość komentarzy jest pisanych przez niezidentyfikowanych niezalogowanych i ciężko ocenić ich wiarygodność.

Ja szczerze mówiąc to niemal przestałem już czytać te komentarze właśnie przez masakryczną ilość śmieciowych komentarzy.

A skoro już mowa o komentarzach to po raz kolejny proszę redakcję o rozważenie ograniczenia możliwości komentowania tylko dla zarejestrowanych nad którymi jest kontrola.

Od razu moderatorzy mieli by o wiele mniej roboty przy moderacji komentarzy bo musieliby jedynie zajmować się zgłoszonymi komentarzami zalogowanych, nie musieliby już moderować komentarzy niezalogowanych jak teraz (co i tak nie robią zbyt skutecznie, pewnie przez ilość śmieci jaką muszą odrzucać stracili już jasność oceny co jest wartościowym komentarzem a co nie).

scripter1 ,

http://www.dobreprogramy.pl/Ryan/Na-Teu … 29589.html

Łukash , trafny cytat ale chciałbym ci zwrócić uwagę na fakt że komentarze do programu kształtują opinię o programie i to znacznie bardziej niż opis redakcji, recenzja użytkownika czy ocena redakcji i średnia użytkowników.

I z tego korzystają bardzo chętnie fanboje i antyfani programów, wystarczy że ktoś napisze jako niezalogowany pod kilkoma nickami kilka komentarzy że dany program jest do niczego i już opinia o programie leci na łeb.

Co więcej aby naprawić opinię zepsutą jednym negatywem (pomijam już kwestię czy słusznym czy nie) nie wystarczy napisać jednego pozytywnego bo w oczach ludzi wystarczy jeden negatyw aby zrezygnować z pobrania programu (wystarczy że ktoś napisze że program zawiera wirusa i od razu nikt nie chce go pobrać).

Portal DobreProgramy jest portalem opiniotwórczym i redakcja powinna wziąć za to odpowiedzialność, ograniczenie opcji komentowania tylko dla zalogowanych ujawniłaby jak dużo było manipulacji opiniami bo ci którzy to robili straciliby taką możliwość a komentarze stałyby się bardziej wiarygodne.

Ogólnie rozumiem do czego pijesz ,tak jak i wiedziałem co (a raczej jaki program masz na myśli pisząc pierwszy post - AllPlayer ) .Kiedyś już napisałem ,że dobry program sam się broni i obroni ,dobrego programu bronić nie trzeba. Nie rozumiem Twojego podejścia ,cały czas węszysz gdzieś konkurencję ,fanbojstwo ,kłamstwo - dlaczego nie umiesz zrozumieć ,że ktoś tak i tak myśli ? A ustalanie tutaj zasad dotyczących publikowania komentarzy ,chyba jest nie na miejscu bo to działka redakcji która to jasno określiła “Regulamin” ,ale sądzę że “zalogowany czy nie zalogowany” nic by tu nie wniosło do sprawy (jestem też pewny ,że pod nie jednym “nie zalogowanym” - kryję się s…1 i dał nie jedną usuniętą już 10 jako zalogowany ;))

Nie ma sensu się kłócić. Zasygnalizowałem tylko problem i przedstawiłem sposób jego rozwiązania.

kamil_w , słuszna uwaga, nie będziemy się tu kłócić.

Co do meritum to moim zdaniem komentarze do recenzji to chybiony pomysł, lepsza by była opcja zgłoszenia do moderacji z opisem dlaczego powinien być moderowany.

Jeśli jest jakiś błąd w recenzji to powinien on zostać poprawiony przez moderatora lub autora żeby był przydatny.

Łukash , pisząc o tym że pełno jest śmieciowych komentarzy miałem na myśli komentarze dla różnych programów, poczytaj sobie np. komentarze pod różnymi przeglądarkami, tam też jest dużo śmieci…