Możliwość uzyskania płytki od MS

Hej!

Mam nowego lapka z preinstalowaną vistą. Viste po 2 dniach wywaliłem i wczytałem XP. Została mi partycja recovery. I teraz załóżmy że wykaszaniła mi się partycja recovery a chcem wczytać viste, jak to zrobić? Mam oryginalną naklejkę z kluczem (chyba z kluczem bo nie chcę teraz podnosić laptopa :wink: ). I czy moge np. ściągnąc z torrentów vistę i władować swój klucz? Czy też dzwonić do MS żeby jakoś przysłali płytkę? Czy może jeszcze coś innego zrobić?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Skontaktuj się z producentem laptopa Konsultanci powiedzą Ci co w takiej sytuacji zrobić i jak załatwić sprawę W przypadku laptopa Acer otrzymanie płyty Recovery do posiadanego laptopa z legalnym systemem operacyjnym wiązało się kiedyś z opłatą. Możesz też pożyczyć od kolegi płytę z Windows Vista i zainstalować u siebie taką wersje do jakiej posiadasz klucz licencyjny i wpisać swój klucz. Sterowniki pobierzesz z strony producenta laptopa Nie wiem czy jest to do końca legalne, ale raczej tak i wiele osób tak robi o czym przeczytasz także na tym forum chociażby dlatego że niektórym przeszkadza oprogramowanie dodatkowe zainstalowane przez producenta “fabrycznie” które także znajduje się w wiernym tzw.factory deflaut czy inaczej Recovery Disc-u.

Microsoft zezwala na pożyczenie od kogoś oryginalnej i płyty i wpisanie swojego oryginalnego klucza.

OK dzięki za pomoc :slight_smile: Z moich znajomych nikt nie ma płytki z windą ale i tak mi nie potrzebne bo narazie moja recovery śmiga :wink:

Na każdym laptopie można zrobić kopię zawartość partycji z instalką z vista. Poszukaj w google. To zwykle 30 minut roboty i przy tym 2 płytki dvd. Będziesz miał kopię w razie utraty danych. Ja spotkałem się z robieniem płytek bezpieczeństwa już w nie jednym laptopie.

Osobiście odradzam wszelakie recovery dla ludzi którzy się ‘trochę’ znają na komputerach :slight_smile: W mojej Toshibie miałem miliony niepotrzebnych i mulących programów preinstalowanych razem z systemem, których na szczęście już nie mam :smiley:

Teraz rozważam instalację Visty 64, bo licencję studencką mam, ale też nośnika nie mam, musiałbym 150km po niego jechać :o

zalecam poczytać ponizsza lektore odnosnie recovery w lapkch

jest to opisane w jez ang jak uruchomic recovery w poszczegolnych lapkach

http://www.techsupportforum.com/hardwar … tions.html