Możliwość wycofania aukcji allegro gdy już ktoś licytuje?

Witam wszystkich

Kilka dni temu wystawiłem przedmiot na allegro w dziale części samochodowe. Byłem święcie przekonany, że wystawiłem przedmiot “kup teraz”, jednak widocznie przez moje przeoczenie i brak doświadczenia z tym serwisem przedmiot jest na zwykłej licytacji bez ceny minimalnej:/ Dwie osoby już zaczęły licytować… przed chwilą dzwoniła osoba, z pytaniem czy byłaby możliwość wycofania aukcji i zakończenia jej przed czasem. Powiedziałem, że zorientuję się, także prosiłbym o pomoc w tej kwestii. Tak więc, czy jest możliwość wycofania aukcji, którą inne osoby zaczęły licytować?

Pozdrawiam

Tak

witaj więcej dowiesz sie na allegro forum

a gdzie takie znajdę? bo nie widzę na allegro takiej zakładki :slight_smile: ?

domyślam się, że chodzi o cafe allegro? szukam tak jednak nie widzę nigdzie tematu odnoszącego się do mojego pytania… może ktoś pomóc?

http://cafe.allegro.pl/

przecież napisałem, ze domyślam się że chodzi o cafe allegro, ale nie potrafię znaleźć odpowiedniego tematu więc jeżeli ktoś, kiedyś taki czytał na tamtym forum to może znajdzie go szybciej i mógłby podesłać bezpośredni link…

Allegro › Moje Allegro › Moja sprzedaż › Licytacje i Kup Teraz: Sprzedaję. Potem po prawej stronie ekranu w opcji aukcji z listy wybierz opcje a potem “zmień”. po kliknieciu masz opcje "Zakończ sprzedaż przed czasem "

severus nie masz racji. Zorientowałem się w temacie i “licytacja” i “kup teraz” rządzą się zupełnie innymi prawami! Napisałeś jak można wycofać aukcję “kup teraz”. Niestety wycofanie aukcji licytowanej przez inne osoby jest bardziej skomplikowane.

Wiele razy licytowałem towary w aukcjach bez opcji kup teraz i ceny minimalnej gdzie aukcja została zakończona przed czasem bez podania przyczyny. Najbardziej bezczelni jak cena im nie odpowiada kończą aukcję 1 minutę przed końcem a w wyjaśnieniu podają że towar skradziono.

Możesz wycofać, wyrzucając wszystkich z aukcji i podając jakiś tam powód, lub kończąc tak jak jest (nie polecam) oczywiście na pierwszym miejscu musi być ta osoba co do ciebie dzwoniła i chciała byś zakończył aukcję wcześniej, ponieważ jak będzie inna osoba, to będziesz musiał jej sprzedać za tyle ile wylicytowała a ty skonczyłeś aukcję. Wg prawa, jak byś skończył przed czasem a umówił się z gościem na telefon że np za 10000zł a on wygrał aukcję przez skończenie jej przed czasem za np 1000 zł i pójdzie z tym do sądu to jesteś udupiony. Dlatego lepiej albo dac kup teraz albo użyć pierwszej opcji podając jakiś powód.

tak, dwa ostatnie wpisy to prawda :slight_smile: