Możliwość wykorzystania Solid Edge 2D DraftingST10 w firmie.

Witam.
Jestem na etapie ogarniania spraw z programami dla zakładanej przeze mnie działalności gospodarczej.
Ot takie niewielkie biuro projektowe z budowlanką związane. To z czym będę miał do czynienia to w 99.9999% rysunki i projekty 2D. Może od wielkiego dzwona jakieś 3D. Akurat profile i rozwinięcia wod/kan dobrze się robi w 2D.
Dotąd na praktykach i stażach wszystkie firmy korzystały z rozbuchanych CAD-ów pokroju AutoCad czy ZWCad wykorzystując zaledwie rysowanie schematów 2D.
Osobiście nie widzę powodu do kupowania mega drogich programów z których korzysta się w ułamku i możliwości.
No i do sedna.
Po przekopaniu się przez różne demówki, triale itp trafiłem na Solid Edge 2D DraftingST10.
Teoretycznie jest to narzędzie tylko do rysunku maszynowego w praktyce genialnie się sprawuje w projektach przy których będę pracować. (zresztą rozwinięcia kanalizacji i tak muszą być w 2D).
No i tu jest clue tematu czy ten program będący tak naprawdę wycinkiem sporego pakietu jest możliwość wykorzystywać komercyjnie?.
Nie chcę kupować molocha którego większość funkcji nie będzie nigdy użyta.
W skrócie czy mogę z niego korzystać komercyjnie czy nie ? Bo w licencjach które z nim związane są nie było mowy o tym w jakiej formie i kto i gdzie może go używać.

No widzę że nikt nic… ale nie ważne. Otrzymałem odpowiedź bezpośrednio u źródła

Odpowiedź przedstawiciela firmy Siemens,

Cyt…

Witam

Panie Macieju solid edge 2d jest programem darmowym, nieograniczonym czasowo. Może Pan go używać do projektów komercyjnych.

Polecam również sprawdzić ofertę na soldi edge dla start up- jeśli firma jest młodsza niż 3 lata, zysk poniżej 1 miliona dolarów w ostatnim roku to dostaje Pan na rok całkowicie za darmo pakiet licenncji Solid Edge 3d- cad, cam oraz obliczenia cae

pozdrawiam

Tak wiec dla zainteresowanych . Jest to w pełni funkcjonalny CAD 2D który można wykorzystać komercyjnie.

Jeśli ktoś ma wątpliwości udostępnię zrzut ekranu z pełną treścią e-maila i adresami kontaktowymi.

Pytanie czy przedstawiciel handlowy (w skrócie często „handlowiec”) wyraża zgodę na udostępnianie jego korespondencji byle komu inną metodą niż przypadkowy wyciek.

A niby czemu miały mieć coś przeciw.
Informacja prawdziwa i w niezmienionej formie przekazana. Zresztą pozwoliłem sobie na wczytanie w licencję tegoż programu i … tak jego można komercyjnie wykorzystać.

Także bez spinki wszystko na legalu jest. Ponadto już miałem kontrolę z „donosu” konkurencji i ani do SE2Draft ani do reszty softu nie mieli żadnej uwagi.

Temat do zamknięcia