Możliwość zastosowania tonera TN-241BK zamiast TN-242BK

Witam,

korzystamy w firmie z drukarki brother DCP-9022. Szef taką kupił, a okazało się, że jest to model używany chyba głównie w Niemczech i tusze do tej pory były zamawiane z niemieckiego Amazona. Niestety zapomniałem zamówić nowych tonerów, a czarny właśnie się skończył.

Stąd moje pytanie: ponieważ popularna jest drukarka o zbliżonej nazwie DCP-9020 i do niej nie byłoby problemu z szybkim kupieniem toneru, to czy nasza drukarka mogłaby na nim drukować? Dla DCP-9020 toner nazywa się TN-241BK, natomiast dla DCP-9022 to jest TN-242BK. Numerami niewiele się różnią, ale całkowicie nie mam pojęcia, czy to mogłoby zadziałać. I czy jest jakieś ryzyko, jeśli się tak da zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc!
Rafał

Dlaczego nie możesz zadzwonić, czy napisać do sprzedawcy z pytaniem, czy ma w ofercie tusze pasujące do twojej drukarki?
Na stronie toner24.pl widzę, że tn-242bk są bez problemu dostępne, więc nawet nie chce mi się szukać dalej, bo to był jeden z pierwszych wyników.
Co się z wami ludzie dziej, że nic samemu nie potraficie załatwić?

Niestety do końca, ponieważ toner z tej firmy również będzie szedł z Niemiec, przy zamawiuaniu przez Internet na innych stronach, np. Morele.net również jest długi czas oczekiwania.
Dzwonić po firmach oczywiście mogę, natomiast zadałem pytanie, aby się dowiedzieć, czy miałbym również inną opcję.

Te tonery niestety nie są kompatybilne, a skoro 2-3-dniowa przesyłka z tonery24 to dla ciebie zbyt długi okres to i tak nie pozostaje ci nic innego, jak wycieczka po komputerowych w mieście i liczenie na szczęście, że ktoś będzie miał choćby zamiennik.

No niestety potrzebowałbym coś na szybko. Dziękuję za odpowiedź!