Możliwości LigtScribe

Witam,

Rozważam zainwestowanie w nagrywarkę z LightSccribe i mam pytanie co do faktycznych możliwości dostępnych programów. Chodzi mi przede wszystkim o swobodę projektowania okładek. Chciałbym aby na moich znalazło się jak najwięcej elementów pochodzących z oryginału - na przykład z ogólnodostępnych serwisów gdzie są i okładki i zdjęcia tyłów płyt. Czy programy do LightScribe dają możliwości dołączania grafiki w jakimś tam formacie, czy nie?

LightScribe to nie jest drukowanie na okładce płyty ale grafika/napisy wypalone na samej płycie.

Co to programów - ściągnij, zainstaluj, sprawdź - czy to aż tak trudne?

W systemie LightScribe są gotowe szablony w które można wstawiać dowolne dokładnie dowolne zdjęcia.Programy te są na stronce chyba lightscribe za darmo.Zdjęcia można dodawać w jpg,png-to to co pamiętam.W moim lapku od HP jest taka nagrywarka bawiło mnie to przedtem teraz trochę mniej-dlaczego ?Płyty LightScribe są kilkakrotnie droższe od normalnych dvd,kolor ogólnodostępnych nośników(płyt)jest tylko taki złotawy[bynajmniej w Krakowie].Są inne kolory w UE-czytaj np.Niemcy.Polega to na tym że najpierw nagrywasz treść no np.film-potem obracasz płytę i wypalasz obrazek na tej samej płycie. :slight_smile:

To masz przykład szablonów http://www.dobreprogramy.pl/LightScribe … 12913.html na stronce firmowej jest takich więcej o różnej tematyce wakacje,święta ,podróże itp.

Dzięki za obie odpowiedzi. Rzecz w tym, że zastanawiam się nad zakupem takiej wypalarki; zatem póki co wolałem zapytać niż ściągać. Jeżeli można wkleić zdjęcia to to załatwia sprawę.

Natomiast zmartwiła mnie informaccja o kilkukrotnie wyższej cenie płyt - z jakiejś zajawki wyczytałem ze to tylko 10% różnicy a własnego rozpoznania nie robiłem.

Mnie bardziej interesują CDki pod muzykę.

A że chodzi o nadruk na płytę a nie okąłdkę to moej przejezyczenie

Ja kiedyś kupowałem dvd TDK lightscribe w pudełku to cena była ok.3 Pln.Teraz nie wiem dobry sklep z płytami-koniec języka za przewodnika.

Ps.To nie jest nadruk na płycie-tylko wypalanie laserem nagrywarki.

kiszuriwalilibori , zdecyduj się bo typowy nadruk, to nie to samo co lightscribe.

LightScribe jak już koledzy pisali, to nic innego jak monochromatyczny wzór wypalany laserem na wierzchniej stronie płyty. Lightscribe wymaga specjalnych, dedykowanych płyt.

Typowy nadruk to zupełnie inna bajka.

Jeżeli posiadasz drukarkę umożliwiającą wykonywanie nadruku na płytach, to kupujesz płytę do nadruku (podobna do tych dla lightscribe) - i drukujesz na niej jak na zwykłej kartce papieru.

Nadruk też można zrobić na zwykłej płycie i przy użyciu zwykłej drukarki. - Nie drukujesz wtedy bezpośrednio na płycie, a na naklejce - i tą naklejkę naklejasz na płycie.

Zobacz zestaw Fellowes

ADPAWL: kiedyś próbowałem zrobić taką naklejkę - nie ukrywam byłoby to rozwiazanie najlepsze, ale pojawiły się nieprzezwycięzalne dla mnie wówczas problemy:

  1. Nie potrafiłem wyskalować ściągnietego obrazu etykiety do rzeczywistego

  2. Nie potrafiłem ustawić tego na stronie w taki sposób żeby wydrukowało się dokładnie tak jak trzeba -czyli kółko nie trafiało na kółko

Dlatego pomyślałem o LightScribie bo zdaje się że on nie ma tych wad.

Rzecz jasna wolałbym kolorową etykietę ale patrz wyżej.

W jakim programie to robiłeś?

Obecnie wiele programów do nagrywania ma wbudowane specjalne edytory do tworzenia nadruków na płytkach i w nich nie ma problemów, o których piszesz.

Podany wyżej zestaw zawiera chyba same naklejki. Jest jednak zestaw “startowy”,

coś w stylu

http://sklep.pandp.pl/produkt,13789,0,Etykiety-FELLOWES-CD-(100)-z-nakładkącentrującą-99960-Labeling-System.html?m=FELLOWES

W komplecie jest cd z softem do projektowania/druku etykiet i szablonami, zestaw okładek/naklejek i nasadka ułatwiająca naklejanie. Soft i szablony możesz też pobrać z ich strony

http://www.fellowes.pl/wsparcie/download.php?gid=144&exd-markupId=6

Dzięki za odpowiedzi,

Adpawl: ty znasz ten pakiet fellowes w praktyce? To byłoby to czego szukam, pytanie czy faktycznie rozwiązałoby kwestie jakie przytoczyłem wyżej - wyskalowanie i kółko w kółko przy wydruku.

Cedar: to było rok temu i po prostu nie pamiętam W każdym razie choc maiałem taki papier z kółkami-naklejkami nie udało mi się utrafić kólkiem z mojego projektu w kółko naklejki. Jak mozesz zaproponowac konkretny prog który znasz to napisz. Niby mógłbym ściągnąć na próby to czy tamto ale nie będę ukrywał, ze nie za bardzo mam czas. Więc skorzystam z każdej sugestii

Dodane 27.01.2011 (Cz) 20:29

Adpawl, ściągnąłem na próbę ten soft.

Tyle, że o ile dobrze widzę to żaden z szablonów dostępnych w sofcie nie odpowiada dokładnie papierom oferowanym przez ich stronę. Chyba, żebym był ślepy.

Dodane 31.01.2011 (Pn) 11:46

Witam,

Faktycznie jestem ślepy - znalazłem takie papiery. jestem co raz mocniej przekonany, że Fellowes to właśnie to.