Możliwości walki o dobry abonament

(Pudlox) #1

Witajcie

Za dokładnie 2 miesiące kończy mi się abonament w play. Tak się zastanawiam, czy będąc 4 lata w tej sieci mogę powalczyć o jakąś ofertę specjalną, czyli lepsze warunki. Zaznaczę, ze mam u nich całą rodzinę (4 osoby) i internet, zapisane na jedną osobę. Chciałbym po prostu tą ofertę : http://www.play.pl/pl/oferta/dla-przedluzajacych-umowe/play-abonament/abonamenty-stan-darmowy/?oT=play_abonament_ret2&tA=RET_LONG_49&P=stan-darmowy tylko np. z pakietem darmowych sms i pakiet internet 200 mb. I pamiętam jeszcze, że często dzwonią przed końcem umowy, żeby przedłużyć u nich umowę. Tylko to “przed końcem” to są właśnie dwa miesiące z reguły. Myślicie, że mógłbym wyjść z taką inicjatywą szybszego zakończenia sam i czy ww. operacje są wykonalne?

Z góry dziękuję. Pudlox :wink:

(ra-v) #2

Miałem 4 numery w Play, w tym 1 abonament. Gdy dokupywałem piąty numer (drugi abonament) to miałem jedynie 10 zł mniej abonamentu za każdy miesiąc.

(Pudlox) #3

W sumie 10 zł to zawsze coś. Za tyle to juz mam pakiet sms :wink: A wie może ktoś jak z tym końcem umowy?

Dzięki ra-v :wink:

(Piotrek2255) #4

Dostaniesz tyle ile wywali ci system, ale ogólnie nie ma co liczyć na cuda.

Jeśli chcesz lepszy abonament to wyślij wypowiedzenie i czekaj na telefon z działu utrzymaniowego, zaoferują ci coś lepszego od tego co wywalił system.

Metoda skutkuje w 80-90 procentach.

(Pudlox) #5

Piotrek2255 a co jeśli wypowiedzenie rozpatrzą pozytywnie? … Będę miał możliwość cofnięcia decyzji?

(Piotrek2255) #6

Tak, będziesz miał możliwość cofnięcia, ale zazwyczaj dzwonią z ofertę.

(Mutant5) #7

Potwierdzam, wyślij wypowiedzenie to zawsze skutkuję.

(skrzek) #8

Jesli masz większy ruch przychodzący z innych sieci na Twój numer, niż wychodzący to jest to dobry argument. jeśli nie… to raczej zapomnij.

(Piotrek2255) #9

Skrzek wątpię, że system na to patrzy. Liczy się to ile się wydaje na abonament.

(skrzek) #10

System, pewnie nie patrzy, ale jak chcesz lepszą ofertę niż proponuje system to akurat to ile pieniędzy przynosisz do operatora jest brane pod uwagę.

i w tym miejscu kwota Twojego abonamentu jest sprawą drugorzędną jesli więcej otrzymuje się z opłat MTRowych to takiego klienta warto zachować.

(Pudlox) #11

Dzięki :slight_smile:

Możecie mi wytłumaczyć co to są opłaty MTR?

I kurka dalej boje się, że jak złożę wypowiedzenie, to oni rozpatrzą to pozytywnie i strace numer, czy coś w tym stylu…

(ra-v) #12

Opłata sieci z której jest wykonywana rozmowa do sieci do której ta rozmowa jest przekazywana.

(Piotrek2255) #13

Przecież wypowiedzenie możesz cofnąć to raz, a dwa w wypowiedzeniu zaznaczasz, że numer ma przejść do oferty na kartę.