Mozliwy O/C?

Witam

Mam komputer o konfigu:

PŁYTA GŁÓWNA: Chaintech 6OJA3 (6 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)

PROCESOR: Intel Celeron, 700 MHz

MIKROUKŁAD PŁYTY GŁÓWNEJ: Intel Solano i815EP

PAMIĘĆ RAM: DIMM3: 128 MB PC133 SDRAM

KARTA GRAFICZNA: NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (Microsoft Corporation) (32 MB)

DYSK FIZYCZNY: ST320413A (20 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

ZASILACZ: CODEGEN 250W

BIOS: Award Modular (01/18/01)

Chłodzenie jakie posiadam to standartowy wiatraczek intela na procesorze.

Teraz mam takie temperaturki i napiecia:

Nie zależy mi za bardzo na tym kompie, wiec nawet hardkorowe mozliwosci O/C podajcie, albo jakie wiatraczki wkrecic lub cos.

Dzieki z gory za pomoc :slight_smile:

to go sprzedaj po co go psuć tego celka na tym zasilaczu nie podkręcisz za wiele.

Zasilacz do wymiany :wink:

Turkissh chcialem chociaz sprobowac troche O/C

bartek46op nie jestem pewien czy masz racje, nawet jesli to co polecasz? zamierzam dolozyc do tego zestawu 256 SDRAM 133 i Ge-Forca 2 ale nie wiem jakiego, dopisze dokladnie jak kumpel mi przysle.

Masz codegena, wiesz co to oznacza? Bomba, wymień chociażby na Fortrona za 50 zł z allegro bo twój komputer to (bez urazy) średniowieczna maszyna.

to zacznij zwiększać częstotliwość pracy fsb aż komp się nie uruchomi :slight_smile:

sprawdz czy ten celeron ma odblokowany mnożnik,jeśli byś miał dobry zasilacz to można się pobawić :stuck_out_tongue: ja mojego duronka wykręciłem o 50mhz dolej spokojnie się kreci ale czipset mi się strasznie grzeje…szczerze mówiąc nie warto takich sprztów kręcić bo i tak wzrost wydajności jest bardzo mały,jedyny plus tego że go podkręciłem jest taki że system mi się o 3s szybciej bootuje :smiley:

D@widoS robie to dla zabawy czystej :smiley:

Wiem ze to sredniowieczna maszyna, ale to moj 1 komputer, mam go juz 7lat :smiley: moje dziecinstwo zostalo przy nim, zaniedlugo zmienie kompa, i chce zeby ten poszalal na starosc ;D

http://allegro.pl/item223489359_zasilacz_atx_fortron_350w_super_okazja_2_lata_gw_.html ta zasiłka daje rade?

daje :stuck_out_tongue: tylko nie wiem po co CI do takiego klamota taki mocny zasilacz?? 250Watt w zupełności wystarczy 8)

Częstotliwość taktowania procesora 786.27 MHz (oryginalny: 700 MHz, overclock: 12%)

Procesor FSB 74.88 MHz (oryginalny: 66 MHz, overclock: 13%)

czyli mamy 10.5x72

Pierwsze efekty :twisted:

P.S temperaturka Procesor 42 °C (108 °F)

gdyby on miał 250w i jakieś zabezpieczenie przed spaleniem

30 zł i 120mm cichy wiatrak

http://allegro.pl/item225399007__zaiwes … pb_2_.html

aby nie mx’y, gts lub coś podobnego

Sorki za podczepke ale to w pewnym stopniu jest związane z tym tematem :wink:

mój sprzęt też ma 6-7 lat i mam pytanie,czy coś w kompie może nagle się zepsuć z powodu starości ?? :stuck_out_tongue: (przykładowo czy nagle procek może się sfajfczyć chociaż temp. są w normie ?)

Heh po odkurzeniu pc i jeszcze ciagnieciu o/c wyszlo tak:

Temperaturka w maxymalnym stresie CPU przez 5 min wynosila 45*C

Benchmark wykonany programem MSCpu.

to kręć dalej aż zasilacz zrobi buuuum :hahaha:

zauważyłeś jakiś wzrost wydajności ??

Najnowsze wyniki O/C

P.S Czemu jak ustawilem 10.5 x 96 wyszlo 1008mhz to albo komp nie wstawal, albo wstawal ale winda sie nie ladowala tylko zwiech ? zwiekszyc mu napiecie na rdzen? teraz ma

Napięcie rdzenia procesora	1.71 V

to jeszcze zwiększ to napięcie. być może PCI/AGP się za bardzo przetaktowało względem FSB.

Spróbuj jak możesz i masz FSB 100 dla CPU.

Zwiększ napięcie CPU do 1.75 lub 1.8 V wytrzyma kontroluj temperaturę CPU.

moge najwyzej 99 FSB, w Biosie mam dac + ile V ?

kondensatory z czasem będą do wymiany…

wiecznie nie będzie chodził ;]

zasilacz pierwszy odejdzie niekoniecznie sam :stuck_out_tongue:

ps

zdaża się że radiatory odpadają :smiley: i pffff

a płyta jest bezzworkowa ?? pewnie ma zworkę ustawiającą fsb z 66 na 100-133Mhz.

tyle. na początek.