Można już instalować Ubuntu 14.04?

Witam.

Wiem, że premiera odbędzie się dopiero w kwietniu, ale mam mocno “zmęczonego” już Ubu 12.04 LTS i muszę postanowić co teraz. Nie ukrywam, że stawiam na LTS, ale chyba nie bardzo opłaca mi się stawiać teraz “dwunastkę”.

 

  1. Jak na dzień dzisiejszy wygląda 14.04? Czy system ten nadaje się jako tako do użytku na co dzień? Mocno się wysypuje?

  2. Czy jeśli zainstaluję go teraz (czyli alpha, beta - nie wiem w jakim teraz jest stadium) to zaktualizuje mi się do wydania stabilnego, czy potrzebna będzie ponowna instalacja finala?

 

Pozdrawiam.

Jak chcesz żeby Tobie komputer działał dobrze to instaluj stabilne wydania LTS typu desktop wtedy masz gwarancje, że komputer będzie działał poprawnie nie stabilnych wydań nie polecam bo będą wtedy kłopoty ze stabilnością i system może się wysypywać.

można. używam jakoś od końca grudnia. chodzi stabilnie (przynajmniej na razie :slight_smile:

Mimo, że w repozytoriach masz info o wersji ‘trusty’, to większość miejsc w systemie pokazuje wersję 13.10.

 

EDIT: ale tak jak kolega wyżej - nie jest zalecane korzystanie z wersji beta

Skoro działa znośnie to chyba go już postawię :slight_smile:

 

A co z aktualizacjami? Sam zaktualizuje mi się do wydania stabilnego?

Tak

 

W zasadzie można było już od prawie pół roku instalować

  1. Ja używam i jest nawet lepiej niż na 12.04 lu 13.10. Nie wysypał się ani razu.

  2. Zaktualizuje się z alphy/bety do finalnej.

mi się nigdy żaden linuks nie wysypał więc nie wiem o czym mówicie a mam 13.10 od samego początku.

 

ktoś próbował robić aktualizacje z 13.10 na 14.04?

Myślę, że w chwili obecnej 14.04 powinien już działać w porządku. Jeżeli przechodzisz z poprzedniego LTS, to tylko czysta instalacja. Upgrade Ubuntu nawet o jedną wersję może sprawić problemy jak masz trochę śmiecia w systemie poinstalowane.

odradzam teraz instalować, lepiej poczekać do kwietnia