Można obejść zakładanie konta Microsoft?

Witam, 

Da sie jakoś obejść zakładanie konta w microsofcie podczas instalacji win 8.1?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Można, podczas instalacji jak wyskoczy monit o konto-> kliknij “Chcę się zalogować przy pomocy istniejącego konta MS” (lub podobnie) -> następnie jak przeniesie Cię do nowego okna daj kontynuuj bez wpisywanie czegokolwiek -> Zaloguje Cię na konto lokalne. Dotyczy Win 8.1

W czystym Win 8 jest dostępna bezpośrednia opcja “użyj konta lokalnego” już na głównym ekranie lub w tym samym miejscu co wyżej.

Drugim sposobem jest nie łączenie się z Internetem podczas instalacji :slight_smile:

dzięki bardzo :slight_smile: wziąłem odłączyłem neta i poszło bez problemu:)

Czy powyższe rozwiązania mają również skuteczne zastosowanie w win 10?

W Windows 10 łatwiej.


Konto lokalne użytkownika:

Metody z użyciem komend netplwiz / net user
  1. wciśnij kombinacje klawiszy Win+R do okienka wpisz:
    netplwiz

    lub

    control userpasswords2

  2. wybierz opcje zalogowania się bez konta microsoft, potem konto lokalne

  3. wybierz utworzone konto na liście, wybierz właściwości i potem członkostwo grupy zmień na administratorzy

    Alternatywnie można w wierszu poleceń uruchomionym jako administrator wpisać:
    net user /add nowy_user tu_haslo_do_konta
    net localgroup administrators nowy_user /add
    

    Utworzy to konto i przypisze je do grupy administratorów (chociaż mnie konto od razu przypisało do grupy administratorów).

  4. zaloguj się na nowe konto i zobacz czy ono będzie działać normalnie.


A na samej instalacji klikaj “pomiń” przy propozycjach zakładania konta Microsoft.

1 polubienie

Windows 10 ma podczas instalacji zaloguj się do konta Microsoft takie duże i poniżej zamiast tego użyj konta offline małymi. A potem tylko pominięcie kiedy spyta o konto online podczas instalacji.

1 polubienie

Ok, dziękuję za pomoc