Można odpalić program pod win x86 na x64?

(Poolak2006) #1

Tak jak w temacie mam wina x64 a program jest pod x86 czy jest jakiś sposób żeby go odpalić ?

(Jusko) #2

Najczęściej programy x86 działają na systemach x86_64. Skoro jednak masz już te 64 bity, to rozglądaj się w pierwszej kolejności za takimi. Choć nie wiem, czy dużo takich na Windows. Ostatecznie Windows w przeciwieństwie do innych systemów, stoi jeszcze twardo na x86...

(Poolak2006) #3

no gdyby to było takie proste ... wiem że wiele programów ma swoje odpowiedniki na wina x64 ale ten akurat jest takim programem którego zwykli użytkownicy nie używają (bardzo specjalistyczny program) ... czy jedyne co mogę zrobić to zmienić system ?? A jak bym zrobił tak: Mam linuxa takiego z cd działającego i czy można jakoś spod tego linuxa odpalić ten program ?

(CHUDYxp) #4

Jasne iż można odpalić na x64 systemie programy pod x32 . System sam emuluje dla nich architekturę x32 . Albo próbuj w trybie zgodności .

(Jusko) #5

Teoretycznie tak, jeśli na tym LiveCD jest Wine. Nie wiadomo jednak, czy i która wersja Wine go uruchamia. Szczególnie, że jak wspominasz - to jakaś specjalistyczna aplikacja. Jeśli chodzi o 64bity, to Linux już dawno na nim stoi - w 64bitowym Linuksie całe repo jest w 64bitach a aplikacje zwykle mają też wersję 64bitową, a jeśli nie, to jest tryb zgodności (linux32). Windows jednak podobno też uruchamia większość z 32bitów, więc próbuj.

(Poolak2006) #6

No wiem że Win dużo programów odpala nawet x32 pod windowsem x64 bo nawet stworzył mi się na partycji windowsowej taki folder "Pliki programów (x86)" I część instaluje się w tym folderze a część normalnie w Program Files. I ten programik niby zainstalował się w "Pliki programów (x86)" Ale i tak nie działa ... Pomyślałem że może program lipa ale na xpx32 kumpla odpalił mi ... A może być tak że to nie wina tego że to x64 tylko że to windows 7 ?

(muchozol) #7

Co to za program? Większość można bez żadnych kombinacji uruchomić.

(Poolak2006) #8

Program ten służy do diagnozowania samochodów.

(Jusko) #9

Mam znajomego, który pracuje w warsztacie i czasem o tym wspominał. Faktycznie - profesjonalna aplikacja i chyba...dość droga, prawda? :twisted:

Cóż - możemy gdybać - nie testowałeś aplikacji na Windows 7 32bitowym, więc jedna i druga odpowiedź jest dobra i do strzelania, czy to wina 64 bitów czy Windows 7.

(Poolak2006) #10

No nie testowałem ... kupiłem lapka dopłaciłem kilka zł żeby mieć właśnie taki win :wink: ... Mogę wrzucić xp x32 ale to mija się z celem bo x32 to nie wykryje mi całego ramu bo obsługuje tylko do 3gb hehe :shock: A jakbym kupił zewnętrzny dysk i na nim zainstalował xpx32 ?? jest taka możliwość ?

(Jusko) #11

A może bez kombinowania - postawić system na maszynie wirtualnej? A na wirtualnym systemie (Windows XP) uruchomić aplikację?

(Poolak2006) #12

ale jak na wirtualnej ?? nie wiem co masz na myśli.

(Jusko) #13

http://www.virtualbox.org/

Wirtualizujesz system i używasz jak normalny.