Można odpalić program pod win x86 na x64?

Tak jak w temacie mam wina x64 a program jest pod x86 czy jest jakiś sposób żeby go odpalić ?

Najczęściej programy x86 działają na systemach x86_64. Skoro jednak masz już te 64 bity, to rozglądaj się w pierwszej kolejności za takimi. Choć nie wiem, czy dużo takich na Windows. Ostatecznie Windows w przeciwieństwie do innych systemów, stoi jeszcze twardo na x86…

no gdyby to było takie proste … wiem że wiele programów ma swoje odpowiedniki na wina x64 ale ten akurat jest takim programem którego zwykli użytkownicy nie używają (bardzo specjalistyczny program) … czy jedyne co mogę zrobić to zmienić system ?? A jak bym zrobił tak: Mam linuxa takiego z cd działającego i czy można jakoś spod tego linuxa odpalić ten program ?

Jasne iż można odpalić na x64 systemie programy pod x32 . System sam emuluje dla nich architekturę x32 . Albo próbuj w trybie zgodności .

Teoretycznie tak, jeśli na tym LiveCD jest Wine. Nie wiadomo jednak, czy i która wersja Wine go uruchamia. Szczególnie, że jak wspominasz - to jakaś specjalistyczna aplikacja. Jeśli chodzi o 64bity, to Linux już dawno na nim stoi - w 64bitowym Linuksie całe repo jest w 64bitach a aplikacje zwykle mają też wersję 64bitową, a jeśli nie, to jest tryb zgodności (linux32). Windows jednak podobno też uruchamia większość z 32bitów, więc próbuj.

No wiem że Win dużo programów odpala nawet x32 pod windowsem x64 bo nawet stworzył mi się na partycji windowsowej taki folder “Pliki programów (x86)” I część instaluje się w tym folderze a część normalnie w Program Files. I ten programik niby zainstalował się w “Pliki programów (x86)” Ale i tak nie działa … Pomyślałem że może program lipa ale na xpx32 kumpla odpalił mi … A może być tak że to nie wina tego że to x64 tylko że to windows 7 ?

Co to za program? Większość można bez żadnych kombinacji uruchomić.

Program ten służy do diagnozowania samochodów.

Mam znajomego, który pracuje w warsztacie i czasem o tym wspominał. Faktycznie - profesjonalna aplikacja i chyba…dość droga, prawda? :twisted:

Cóż - możemy gdybać - nie testowałeś aplikacji na Windows 7 32bitowym, więc jedna i druga odpowiedź jest dobra i do strzelania, czy to wina 64 bitów czy Windows 7.

No nie testowałem … kupiłem lapka dopłaciłem kilka zł żeby mieć właśnie taki win :wink: … Mogę wrzucić xp x32 ale to mija się z celem bo x32 to nie wykryje mi całego ramu bo obsługuje tylko do 3gb hehe :shock: A jakbym kupił zewnętrzny dysk i na nim zainstalował xpx32 ?? jest taka możliwość ?

A może bez kombinowania - postawić system na maszynie wirtualnej? A na wirtualnym systemie (Windows XP) uruchomić aplikację?

ale jak na wirtualnej ?? nie wiem co masz na myśli.

http://www.virtualbox.org/

Wirtualizujesz system i używasz jak normalny.