Można podłaczyć kabel SUB 2.0 do dysku z USB 3.0?

Wiem, że dyski są wstecznie kompatybilne i można je podłączać do gniazd USB 2.0.

 

Tylko nie wiem czy można użyć innego kabla, wydaję się, że można, ale wolę się upewnić, gdyż nie znam budowy USB 3.0

 

Mogę podłączyć taki kabel:

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRLkK3AJ4OfWp8wwtN6ddJg1PH8VO3Ih5US6uUwj9E_biWOpASJ

 

do takiego dysku?

usb_uda_usb_3.jpg

Temat powinien raczej brzmieć:

Można podłączyć kabel micro USB do dysku z USB 3.0?

Hm… wow :), ale na spokojnie… spójrz na obie końcówki, myślisz że micro usb wejdzie w wejście usb 3.0 ?, skoro założyłeś ten temat, to możesz tego nie wiedzieć, ale budowa tych końcówek jest inna, wiem to może być szok, odpowiadając na pytanie ten kabel z tego linka nie zadziała z tym portem.

 

@mechanic__ Możesz przeżyć szok, że będąc sarkastycznym trzeba mieć pewność swojej racji - czasem można się ośmieszyć. Tak, port na zdjęciu jest “rozszerzony”, ale bez problemu można podłączyć kabel micro-USB.

 

@sensu: tak, możesz, ale nie uzyskasz transferów USB 3.0, tylko 2.0

Czy kiedyś widziałeś to gniazdo fizycznie czy tylko dopiero teraz na zdjęciu? Obstawiam to drugie.

 

@sensu tak, można podłączyć, nic nie wybuchnie. wiele razy ładowałem telefon z takim gniazdem “zwykłą” ładowarką oraz zwykłym kablem z takiego telefonu przesyłałem dane.

 

nikt nie jest wszechwiedzący :)… w głowie po mimo zdjęć miałem obraz mini usb, i dlatego mi to nie pasowało, także zwracam honor, i sam się czegoś nowego dowiedziałem, i tak @Cedar widziałem i używałem oby dwóch standardów, także możesz sobie obstawiać co chcesz.

 

Też się kiedyś zdziwiłem, że bez problemu można tak podłączać… a w sumie to dopiero jak zobaczyłem, gdy żona do Samsung Galaxy S5 podłącza zwykły kabel i wszystko działało (W SG5 też są te gniazda…).

Jest jeden problem, który może wystąpić w przypadku dysków zewnętrznych o większym poborze prądu (ponad 0,5 A), kiepskim (i do tego dłuższym) przewodzie USB 2.0 i porcie USB, który trzyma się specyfikacji i podaje tylko 0,5 A - w takim przypadku dysk może nie działać prawidłowo. Lekarstwem na to jest np. taki przewód http://allegro.pl/kabel-y-otg-host-usb-3-0-micro-b-zasilanie-0-6m-i5552093887.html  (przykładowa, losowa aukcja) lub podłączenie zewnętrznego zasilacza do dysku (jeśli jest taka możliwość)

Nikt wszechwiedzący nie jest, to prawda, ale po co w pierwszym poście ten sarkastyczny ton, jakbyś czuł się nad nim wyższy ? 

 

/edit: Tym bardziej że jak sam powiedziałeś nikt nie jest wszechwiedzący i autor tego wątku także nie wie wszystkiego, właśnie na naszym forum chciał się tego dowiedzieć :wink:

 

mały offtopic… te kobiety :)… cobyśmy bez nich zrobili :slight_smile:

 

@szyszek2121 nie wyższy, bardziej trochę pod wpływem %, i z miarę dobrym humorem :slight_smile: i zamiast o micro myślałem o mini ;), także to był mój błąd do którego się przyznałem 

Dzięki Wam za odpowiedzi. Po prostu chciałem się upewnić.

 

 

Na szczęści u mnie wszystko zawsze działało. Podłączałem kiedyś nawet dysk 0,9A, który właśnie miał podobny kabel w komplecie, ale wystarczyło włożenie tylko jednej końcówki do portu USB.

 

piles_nie_pisz_2015-01-15_17-51-27.jpg

 

nie, nie… nie chcę zamknięcia forum z powodu % :wink: