Można reklamować swoje forum czy nie?

Tak jak w temacie czy można reklamować swoje forum na DP … bo widze, że mozna…

Przykładowe tematy:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 4&start=15

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#721192

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#719517

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#717121

Jak pamiętam kiedyś osoby dostawały ostrzeżenia za takie coś.

IV. Reklama na Forum - ustalenia dodatkowe


4.1 Przedstawiciele firm, serwisów, osoby fizyczne, chcący nawiązać współpracę z Vortalem dobreprogramy.pl i zamieścić baner reklamowy na stronie głównej Forum i Vortalu dobreprogramy.pl powinni kontaktować się z założycielem Vortalu.

zgadnij skąd to jest ??

trzeba mieć zgodę administracji

a tych linkach to nie są żadne reklamy tylko linki związane z tematem

czy aby tak do końca?

Nie mógł w kolejnym poście odwołać się, że odpowiedź padła wyżej?

Tylko znów “zobacz to” :expressionless:

Wygląda na reklamę;] Choć z drugiej strony odpowiada w temacie ;]

no i pierwszy link :

po co dodawał to, że forum jest jego ? przecież sam link by wystarczył.

Osobiście zostałem upomniany przez moderatora, jak podałem link do mojego artykułu na innym forum. Jest to uznawane za reklamę, dlatego według mnie trzeba tego unikać. :slight_smile:

I właśnie o to mi chodzi… i jeżeli to sie nie wyjaśni też zaczne podawać swoje porady(linki) z forum na którym jestem modem.

wiesz… jeśli była prośba o podanie linka do np. poradnika, to nie ma problemu - wtedy można. Jeśli jednak ktoś prosi o pomoc, a odpowiedź to “Zapytaj o to na moim forum [tu adres]”, to wtedy jest to reklama.

No tak ja rozumie ale jak mówiłem, że za takie rzeczy jak robi Grzesiek1 dostawało sie ostrzeżenia.

Poza tym zobacz… w prawie każdym jego poście jest LINK, który zachęca do wejścia na jego forum, według mnie za dużo tych linków i to mi wygląda na typową REKLAME.

To samo pytanie padło pare razy i dałem link do artykułu na forum a nie link do forum pozatym nikomu się tam o nic nie kazałem pytać tylko były gotowe odpowiedzi a dyskusja nadal toczyła się na forum Dobreprogramy.pl więc nie wiem w czym jest poroblem.

Pozatym nie pisze postów “Zapytaj na moim forum” jak to ktoś wcześniej powiedizał tylko daje do gotowej odpowiedzi artykułu itp.

Przecie nie skopiuje wszystkiego z mojego forum i nie powiem że jest wszystko świetnie.

Bardzo bym prosił o wypowiedzenie się jakiegoś Administratora w tej sprawie aby dokładnie ustalić jak to powinno być .

A tak na marginesie dam przykład.

Kiedy kiedyś skopiowałem coś to było już dawno i dokładnie nie pamietam chyba pochodziło to z wikipedia.pl to dostałem upomnienie że kopiuje cudzą własność i że jak chce komuś przekazać treści pochodzące z innej strony/portalu/ itp mam podawać oryginalne linki

Złączono Posta : 09.10.2006 (Pon) 19:49

Dajmy za przykład ten pierwszy o to link.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 4&start=15

dałem linka jak to zrobić, przeczytał to ktoś zrobił i dyskusja dalej toczy się tu i niegdzie indziej

Złączono Posta : 09.10.2006 (Pon) 19:51

Po to żeby widział ze sterowniki są nieoficjalne… ale dobra bardzo przepraszam zaraz to zmienie i napisze tylko “Sterowniki są nieoficjalne” jeśli to taki problem.

diegoo -> dlaczego według Ciebie niektórzy mają być inaczej (lepiej) traktowani, bo pomagają innym? Ja też osobiście pomagam (zajrzyj do działu Bezpieczeństwo), a jestem traktowany tak jak wszyscy i każde złamanie regulaminu kończy się ostrzeżeniem (najpierw słownym, a później ewentualnie ostrzeżeniem na forum). Tu wcale nie chodzi o to, że ktoś jest gimnazjalistą, czy emerytem - tu chodzi o zasady. W regulaminie jest jasno napisane, że jest zakaz reklamowania innych stron - ten zakaz dotyczy każego usera.

To, że ktoś jest młodszy, to nie znaczy że gorszy. Znam wiele osób ode mnie starszych (można powiedzieć, że jestem jednym z młodszych pomagających tutaj) i wcale nie czuje się gorszy niż oni. Tak jak już napisałem wyżej - wkleiłem kiedyś link do swojego posta na innym forum i została mi zwrócona uwaga - na przyszłość to zapamiętam. I proszę Was - jeżeli już jestesmy społecznością tego forum to przestrzegajmy regulaminu i nie wywyższajmy kogos za to, że pomaga lub nie poniżajmy za to, że czasami powie coś “głupiego”. Czy jestesmy Moderatorami, Administratorami, pomagającymi userami a czasami nawet trollami - obowiązuje nas wszystkich dokładnie to samo, czyli Regulamin

Ja wiem, że na forum nie tylko Grzesiek1 postępuje w ten sposób, ale pech chciał, że akurat trafiło na Niego. Oczywiście pojawiają się czasami linki do tematów z innych for (przede wszystkim z forum SE ), ale to zupełnie inna kategoria, bo żaden z użytkowników, który podaje linki do tego wlaśnie forum nie jest z nim związany.

Jeżeli ktoś czuje się urażony tym, co napisałem, to przepraszam - czasami warto powiedzieć to, co leży na sercu.

Tyle z mojej strony :slight_smile:

Przegiąłeś, gdyż cała sprawa ma nieco szerszy aspekt.

Wystarczajaco dobitnie wyłożył to Bieniol i nie widzę

powodu do dalszego wyjaśniania

Nie tyle pech, ile pewna maniera pisania, która moze

sugerować intensywną reklamę innego forum.

Tak czasem bywa, gdy się chce za dobrze.

Mam nadzieję, że Grzesiek1 wymyśli taką metodę

pisania, w której pogodzi chęć pomocy z unikaniem

kontrowersyjnych postów.

I z tej perspektywy patrząc - ten topik ukazuje szerszy problem,

którego przemyślenie wszystkim Userom zalecam

wiec moze ktos z administracji forum napisze co jest uznawane za reklame (czyli lamanie regulaminu) a co nie bo jezeli mielibysmy traktowac kazdy zewnetrzny link jako reklame to wszyscy ktorzy pisza w temacie gdzie chwalimy sie swoimi zrzutami z pulpitu dostaliby ostrzezenie za reklamowanie fotosik.pl czy imageshack.us

wiec sugeruje podanie interpretacji punktu regulaminu dotyczacego reklamy by uniknac takich tematow jak ten

sphinx a ja sugeruję zapoznać się z regulaminem i ogłoszeniami na forum.

np.

Przesadzasz, na forum jest temat z wiązany z obsługą Fotosika czy innych, łącznie z opisem konfiguracji. Serwisy takie służą do wyświetlania grafik na forum…

Zresztą, proszę dokładnie przeczytać ten temat.

Może coś takiego jak dla Newsów … opis przeklejony i mniejszym drukiem źródło jak brane skądś indziej niż głowa.

Vistamen ale to co ty robisz to jest karygodne, najpierw na mnie dałeś zgłoszenie że daje linki do swojego forum nagadałeś żę to jest złe itp idt w czasie kiedy ty robisz to samo i to z premedytacją …

Zobacz:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Naprawdę nie chce mi się prowadzić takich głupich wojen.

Najlepiej jak by Administrator prosto sprecyzował jak to ma być (czy jest kompletny zakaz czy może być tak jak napisałem powyżej czy może jeszcze całkiem inaczej)

Pokazałeś mi droge… poza tym ja zakrywam adres Klik.

Karygodne jest to, iż żerujesz na … (nie bede robił reklamy) cały czas tylko spisujesz,kopiujesz i umieszczasz na swoim forum i to bym powiedział, że jest karygodne. Sam nie potrafisz znaleść informacji. :x

Zgadzam się a podane linki DELETE.

Dla mnie sprawa jest prosta, jeśli link ma służyć reklamowaniu jakiegoś sajtu, to będzie kasowany. Natomiast jeśli w toku dyskusji pojawi się link do jakiegoś materiału dotyczący aktualnej rozmowy (oczywiście pod warunkiem, że na danym sajcie nie ma cracków, seriali itp) to jest dopuszczalny.

Tak podawane linki dotyczą materiałów.

Czyli wszystko jest ok.

Tak, Tak pokazałem ci złą droge ehhh

Taka procedura to nie obowiązek, tag url używany jest głównie kiedy adres jest za długi.

Muwisz żę ja cos kopiuje…ja nie mam sobie nic do zarzucenia…co niby kopiuję newsy ?? apropo jęśli wrzucam jakiegoś newsa to podaje linka i napewno nie jest to link do was bo nie odwas kopiuję jak już.

Dobra nie będzeimy tu teraz dyskutować co kto umie sprawa jak narazie jest rozwiązana.

Jak masz coś do mnie to pisz na PW

i dokladnie o takie jasne przedstawienie sprawy chodzilo mi w moim poprzednim poscie

czyli linki zamieszczane przez Grzesiek1 nie lamia regulaminu bo byly to linki typu “jest problem wiec pod tym linkiem masz rozwiazanie” (przynajmniej te na ktore natrafilem) a nie linki typu “zobacz moje super ekstra bajeranckie forum a napewno znajdziesz cos dla siebie”