Można zaktualizować MI 9t do nowego MIUI?

Czy da się zainstalować nowy MIUI i android pakiet bezpieczeństwa w w/w telefonie? Wsparcie się skończyło i mam obecnie MIUI global 12.1.1, a aktualizacja bezpieczeństwa jest na 2021-08-01.

Na miuipolska masz dostępną wersje stabilną V14.0.2.0.SJQCNXM opartą na systemie Android 12. Testowej/rozwojowej nie linkuję bo jest znacznie starsza niż ta stabilna. Wersja datowana na 7/3/2023.

no nie wiem podałeś link do Redmi 9t, a kolega ma MI 9:
MI 9
proponuję pobrać taki soft, ale jeśli chcesz zmienić soft na Miui Polska to najpierw trzeba odblokować Bootloader więc to nie taka prosta sprawa :smile:

Faktycznie masz rację. W przypadku Mi 9T obie wersje (stabilna, rozwojowa) datowane są na listopad 2021, czyli są niewiele nowsze od oficjalnego globala już zainstalowanego. Mogą mieć natomiast nowsze paczki zabezpieczeń, chociaż w tym przypadku to i tak bez znaczenia patrząc na datę ROM-u.

Są do tego modelu jakieś mało znane ROMy z MIUI 13, ale generalnie raczej nie wyglądają na jakieś dopracowane porty.
Najlepiej w tym przypadku zrezygnować z MIUI i wgrać np. Evolution X opartego o Androida 13:

Pod względem interfejsu ROM przypomina bardziej Google Pixela.