Mp3 - a prawa autorskie

Witam,

Jak to jest dokładnie z tymi prawami do mp3. Czy jezli artysta nie żyje to moge legalnie pobrać sobie jego utwory z sieci. Chce pobrać sobie dwie płyty The Doorsów, ale chce mieć również czyste sumienie - jak dobrze wwszyscy wiem sam zespół już od dawna nie istnieje, a wokalista nie żyje - czy to oznacza, że mogę bez przeszkód pobrać utwory tej grupy z sieci p2p i będzie to legalne ?:slight_smile:

Pozdrawiam.

Zdaje się, że jeszcze zespół istnieje, grali krótki koncert w Niemczech (Berlin), w styczniu chyba.

Poza tym czy wokalista żyje czy nie to jest to nielegalne, handlem zajmują się wytwórnie, a nie on osobiście.

Każda płyta ściagnieta i co za tym idzie nie ma hologramu, jest piracka (nielegalna) :smiley: chociaż z tymi hologramami też rożnie bywa. Najlepiej :google:

hmm wydaje mi się, że prawa majątkowe tracą ważność po 70 latach od roku po śmierci ostatniego z wykonawców utworu, choć mogęsię mylić, info zaczerpnłem z wikipedii jednak w kwestii interpretacji tych niezbyt prostych zapisków nie jestem zbyt biegły :stuck_out_tongue:

P.S.

Zespół wydawał płytę jeszcze w 2002 więc chyba ktośtam jeszcze żyje :wink:

Nie będzie legalne, prawa do utworów posiada wytwórnia i spadkobiercy.

oki dzięki. w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak szukac plyt w sklepach :slight_smile: