MP3- Bateria czy akumulator?

Piszę, aby zapytać czy waszym zdaniem lepsza jest mp3-ka z zasilaniem na baterie czy na akumulatorek. Mam zamiar właśnie zakupić mp3, myślałem o takich modelach jak:

Creative zen stone (ten bez wyświetlacza) http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=214&product=16424&nav=-1

Creative zen stone plus (z wyświetlaczem)

Creativen muvo v100

http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=215&product=15441

iRiver T30

http://www.allegro.pl/item301237494_mp3_iriver_t30_512mb_dyktafon_wyprzedaz_nowy_.html

Zależy mi na dobrym odtwarzaniu dźwięku i jak najdłuższym odtwarzaniu.

bierz zen ston-a napewno będzie lepszy od tego irivera

Zasada wyboru wszelkich urządzeń zasilanych ogniwami jest prosta:

Urządzenia z wbudowanym akumulatorem działają tylko tyle na ile wystarczy prądu we wbudowanym na stałe akumulatorze. Później musisz się gdzieś podłączyć i podładować. To oznacza stratę czasu a czasem niemożność słuchania muzyki w ogóle (na przykład na jakiejś wycieszcze, czy w miejscu gdzie nie ma akurat gniazdka z prądem).

Natomiast urządzenia zasilane ogniwami wymiennymi będą działały tak długo, na ile tylko pozwolą zabrane ze sobą zapasowe akumulatorki, które wcale nie są duże i nie zabierają wiele miejsca, więc można ich ze sobą zabrać nawet kilka.

Teraz zasada wyboru możliwości odtwarzania muzyki:

Dzisiaj każdy odtwarzacz potrafi odtwarzać format mp3, ale format ten nie jest jedynym godnym polecenia. Znacznie lepszym jakościowo i mniejszym objętościowo jest format OGG (dokładniej OGG Vorbis). Format ten obsługują głównie odtwarzacze firm iRiver oraz Samsung i właśnie te odtwarzacze polecam. Format OGG pozwala wgrać do odtwarzacza prawie dwa razy więcej muzyki niż format mp3, przy zachowaniu takiej samej jakości dźwięku. Albo inaczej mówiąc zapewnia prawie dwa razy lepszą jakość przy tej samej objętości. Format mało znany przez początkujących melomanów, ale wśród zaawansowanych “przechowywaczy” muzyki nie ma konkurencji. Nie brakuje też programów i narzędzi do tworzenia plików w tym formacie i prawie wszystkie te programy są darmowe. Darmowy jest również sam format OGG. Już nie wspomnę, że odtwarzają go wszystkie komputerowe odtwarzacze muzyki (Winamp, XmPlay, Foobar, EvilPayer, IrfanView, i wiele innych). Nie odtwarza go tylko Windows Media Player, ale tu nie ma się co dziwić, bo Microsoft nigdy nie promował darmowych rozwiązań.

Polecam Ci zainteresować się odtwarzaczem obsługujacym format OGG oraz samym formatem OGG.

Jeśli będziesz potrzebował jakiegoś programu do tworzenia OGG’ów, to mogę wiele polecić, a nawet podesłać.

Krótkie podsumowanie: wymienne akumulatorki + obsługa formatu OGG zapewnią Ci pełen komfort i wysoką jakość muzyki.

ja brałbym iRiver’a zdecydowanie

chociaz nie jest na akumlatorek, to wg mnie i tak jest lepsza

Ja jestem za wymiennymi bateriami / akumulatorkami. Podczas podróży możesz zabrać ze sobą kilka akumulatorków na zmianę, bądź poprostu kupić sobie w kiosku bateryjkę i muzyka gra :smiley: Pozatym wydaje mi się, że akumulator od odtwarzacza jak każdy kiedyś się zużyje i wprzypadku wbudowanego cały sprzęt jest już na nic, a tak kupujesz sobie nowy na zmianę.

Jeśli chodzi o otwarzanie muzyki to podobno iRiver jest najlepszy.

Na tym forum sporo osób poleca Creativy, bo są znane i uznane za dobre. iRiver nie jest znany i w sklepach go często nie widać, ale wystarczy zajrzeć na forum MP3Store by przekonać się, co jest lepsze. A co do akumulatorków - polecam oczywiście wymienne.