Mp3 co sądzicie?

Tak jak w temacie :mrgreen: Czy powinno się karać ludzi za to żę mają na odtwarzaczu mp3 nielegalną muzykę.Mnie wczoraj policja spisała za to ze mam nielagalną muzykę !!

A skąd oni wiedzieli, że masz nielegalną muzykę? A zresztą, nie mogli ci grzebać w odtwarzaczu bo mogłeś tam przenosić prywatne dane…

No raczej tak w końcu działasz wbrew polskiemu prawu tak samo jest ze ściąganiem piosenek jedyne wyjście to słuchanie w domu albo kupowanie piosenek(nagrywanie z radia to też przestępstwo) :slight_smile:

Piosenki nielegalne chyba można mieć TYLKO dla swoich potrzeb nie można ich rozpowszechniać, ani głośno słuchać.

W/g znajomego prawnika (zaznaczam, nie jest to specjalista od prawa autorskiego) posiadanie utworów MP3 jest legalne na zasadzie dozwolonego użytku. Kwestia sporną jest definicja dozwolonego użytku. Na ogół przyjmuje się, że zgranie CD do MP3 jest legalne, ściąganie mp3 z sieci P2P też jest legalne, jeśli mamy w domu nośnik oryginalny (dowolny, może to być nawet płyta winylowa z tym nagraniem), w innym wypadku - kwestia sporna. Na pewno nielegalna jest sprzedaż, puszczanie w radiu, itp. Co do spisania ciebie przez policjanta - mógł cię tylko wylegitymować. Nie wolno mu było bez nakazu zabrać/oglądać twojego playera, bez uzasadnionej potrzeby (np. zatrzymanie) nie powinien przeprowadzać przeszukania. Samo posiadanie MP3 playera jest w Polsce legalne. A czy masz na nim legalną muzykę może decydować tylko sąd, i to pod warunkiem złożenia pozwu cywilnego, przez poszkodowaną firmę - posiadanie nielegalnych mp3 “na własny użytek” nie jest ścigane z urzędu.

P.S. Nagrywanie z radia na własny użytek jest legalne! !!

Mam odtwarzacz bez mikrofonu więc nagrywanie nie wchodzi w rachubę