Mp3 do 250zł, max 4gb

Witam, na początku napiszę iż nie mam pojęcia gdzie napisać temat, a więc pisze tutaj.

Potrzebuje kupić mp3/mp4 do ~250zł

minimum 2gb max 4gb( bo po co mi więcej)

wolałbym raczej mp3, bo mp4 będzie za tą cenę pewnie kiepskie…

Zależy mi na dźwięku(skończyłem szkołę muzyczną - nie, nie chwale się)

pozdrawiam

jak może być bez ekranu to polecam odtwarzacz Cowon E2

Ja od trzech miesięcy jestem posiadaczem odtwarzacza MP3: PENTAGRAM Vanquish VOLT 8GB P5103. Uważam, że w cenie do 250 zł jest naprawdę znakomity.

Ja mam tego z pamięcią wewnętrzną 8GB (ale są też 2GB oraz 4GB) i do niego dołożyłem sobie kolejne 8GB na karcie i wszystko chodzi bez zarzutu. Choć można dołożyć nawet 16GB. Dźwięk jest bardzo czysty. Poza tym jest dużo ustawień korekcji dźwięku, system ochrony słuchu i inne tego typu bajery. Na wyświetlaczu LCD pokazuje się czas utworu, numer utworu, stan baterii i inne różne ustawienia, które można sobie wybrać w głównym menu. Natomiast nazwa utworu jest pokazywana w formie płynnej powoli przelatującej przez ekran.

Dodatki też są warte uwagi. W komplecie będziesz miał szmatkę do czyszczenia, kabel USB, silikonową (ja mam ją w kolorze biało przeźroczystym) osłonę na cały odtwarzacz plus oczywiście słuchawki i ładowarkę. Jest też fajna smycz do zawieszania, tylko, że w moim przypadku (kupowałem ją u siebie w sklepie) tej smyczy nie było w ani jednym pudełku. Sprzedawca tłumaczył się, że nie wie co się stało i zapewnił mnie, że zamówi taką smycz. Ja powiedziałem, że nie trzeba, że wystarczy obniżka ceny i na tym się sprawa skończyła.

Z mojej strony gorąco polecam ten odtwarzacz.(popatrz sobie również na komentarze na samym dole z mojego linka)

A ja może z innej strony troszeczkę. Największy wpływ na jakość odtwarzanego dźwięku mają słuchawki i format pliku z dźwiękiem.

I tu moja propozycja (sam mam taki zestaw):

PENTAGRAM Vanquish VOLT 8GB P5103 http://www.ceneo.pl/4602976

Super jakości odtwarzacz, bateria trzyma NIESAMOWICIE długo, do tego radyjko, nie ma masy zbędnych bajerów.

Po co tyle GB, jeśli piszesz, że chcesz 2-4 GB? Bo ten odtwarzacz odtwarza MP3, WMA, WAV, OGG, FLAC , APE. A FLAC, to bezstratny kodek, z tym, że piosenki zajmują bardzo dużą ilość MB - w porównaniu do MP3. Gdyby zabrakło to jest jeszcze slot na karty pamięci.

Do tego słuchawki Sennheiser, modeli jest dużo, niektóre mają lepsze basy, inne wysokie tony - trzeba przejrzeć testy i wybrać to co nam pasuje. Mogą być też np. KOSS Porta Pro, ale dla mnie są niezbyt wygodne, żadnych dousznych!

Dodane 25.09.2011 (N) 22:53

@Starchris

To się zgraliśmy :wink:

@imeehow

Pentagram to zła firma? Nie mogę się zgodzić (a mam kilka ich produktów). Podałem plusy w/w odtwarzacza, nie wiem jakie Ty widzisz minusy.

Dodam tutaj, że najbardziej znane marki jeśli chodzi o odtwarzacze mp3 to iRiver oraz Cowon, co nie znaczy, że nie warto szukać modeli innych marek. Ja kiedyś kupiłem model polskiej marki Vedia i też byłem zadowolony :slight_smile:

No to ja, standardowo, polecę moją Sansę Clip+, którą opisywałem na tym forum wielokrotnie.

O Cowon E2 też słyszałem dobre rzeczy, a marka sama sobą reprezentuje wysoką półkę, czego nie można powiedzieć o Pentagramie.

to ja juz wkoncu nie wiem co mam wybrać…

dodam ze obecne sluchawki to Pioneer SE-MJ2, nie są może jakieś kozackie, ale dzwięk jest nawet nawet a w przyszłości zmienie napewno :wink:

cd. Pentagramu, jeszcze wczoraj miałem mp4 tej firmy (dotykowa, ale uzywana) niestety jestem bardzo nerwowym człowiekiem, ale lot mp4 z 8 piętra naprawdę ciekawie się ogladało :stuck_out_tongue:

Prosze jeszcze raz o podanie jaka mp3 wybrać.

Dodane 25.09.2011 (N) 23:42

dodam ze chce zakupić przez allegro, ponieważ nie mam czasu chodzić do sklepów - ciągła nauka

+1 do Cowona E2. Ma bardzo miły, ciepły dźwięk. Jeśli jedynym kryterium jest jakość dźwięku - postawiłbym na niego. O Sansie Clip+ również słyszałem sporo dobrego.

EDIT:

Może cię zainteresować ten test:

http://pclab.pl/art44335.html

http://www.ceneo.pl/Odtwarzacze_mp3_i_m … zQodzCXBdw

Również polecę Cowon’a E2 :smiley:

Sam jakiś czas temu kupowałem mp3, zastanawiałem się właśnie pomiędzy wymienionym w powyższych postach pentagramem a tym cowon’em - jako, że zależało mi na jakości dźwięku, wybór stał się sprawą oczywistą. Jedynym minusem E2’ki może być aku (do 9h), w pentagramie niby dłużej trzymie (70h ? jakiś taki bełkot w opisach jest).

Co do akumulatora w w/w Pentagramie. Słucham muzyki jak jeżdżę do pracy i do domu tak ponad 3 godziny dziennie i ładuję gdzieś raz na miesiąc.

Sam mam SansęClip+, kupiłem trochę pod sugestie “speców”, choć kilka innych przetestowałem na sobie, ale głównie ze względu na ówczesną korzystną cenę na tle innych. Nie najgorszy player ale jestem daleki od tych wszystkich zachwytów o których można wyczytać na forach gdzie opinie przedstawiają półgłusi melomani. Największe wady to beznadziejne słuchawki, pchełki, i jak jesteś małym Azjatą to pewnie z uszu ci nie wylecą przy najmniejszym ruchu głową. Przy kupnie od razu trzeba brać poprawkę na nowe (czyli dodatkowa kasa), w ogóle sama stylistyka wskazuje że sprzęt typowo przenośny dla aktywnych (bieganie, rower itp:) a tu ■■■■, słuchawki jak za czasów targowych walkmanów . Ogólnie mp-trójka gra nie najgorzej choć jak pisałem cudów nie ma i próżno ich szukać , najgorzej wypadają instrumenty perkusyjne, dźwięk płaski, blaszany (dla odmiany dość fajnie brzmi gitara, klawisze). Basu jak ktoś lubi to może poszukać na innych niż standardowe słuchawki bo tu go nie znajdzie (dla mnie akurat to nie duży minus bo nie katuję uszu łomotem) i to nawet nie ze względu na nie, po prostu sam sprzęcik basu daje mało. Bateryjka jak na takie maleństwo trzyma dość długo choć nie ma szans zbliżyć się do danych katalogowych zwłaszcza jak słuchasz plików z wysokim biterate, mp3 320kbs czy FLAC a dodatkowo z karty mSD. Ogólnie wolałbym żeby ta mptrójka nie miała radia, była nieco większa (=większa, pojemniejsza bateria) i żeby zamiast tych syfiastych pchełek dali porządniejsze, najlepiej z małym pałąkiem lub uchwytem na ucho, nawet gdyby to miało nieco podbić cenę.