MP3 - dysk wymienny?

Mam problem dotyczący mojej MP3 - Iriver T60. Po podłączeniu jej poprzez kabel do komputera (które przeszło bez problemów “USB connect”) nie wyświetliło mp3 jako dysku wymiennego . W kreatorze znajdowania sprzętu odnalazłem sterowniki do MP3, zainstalowałem je i w dziale Panel sterowania -> Dodaj sprzęt wyświetliło mi że “urządzenie działa poprawnie”.

Problem jest taki, że zamiast wyświetlenia MP3 jako dysku wymiennego w “Moim komputerze” po podłączeniu odtwarzacza wyskakuje mi okienko:

http://img183.imageshack.us/img183/4666 … d02hh2.jpg

Gdy naciskam “Transfer files” przez Media Player nie dzieje się absolutnie nic!

Już naprawdę nie wiem co jest nie tak. Kiedyś ten odtwarzacz chodził na moim komputerze bez zarzutu, ale po zrobieniu formatu i próbie ponownego uruchomienia MP3 w połączeniu z PC wystąpił ten koszmarny problem…

Prosze o pomoc!

Problem może być z powodu:

1 brak aktualizacji windows-u

2 mp3 była przypisana do tego kompa :expressionless: Media player czy winamp lubią sobie “zawłaszczyć” MP3-ki by były obsługiwane tylko przez nie i tylko na tym kompie :expressionless:

  1. inne zabezpieczenia albo brak jakiegoś programu :wink:

osobiście stawiam na 2 punkt :smiley:

wtedy tylko kombinacja alpejska czyli jak nie masz tam coś ważnego próbuj czymś sformatować nawet jak win tego nie widzi to albo jest taka funkcja w mp3 na 90 % albo program od firmy daje taka możliwość

Jak masz coś ważnego to program do odzyskiwania danych czasem widzi to czego windows nie widzi :slight_smile: :smiley:

też to miałem raz. identyczna sytuacja. Format pomógł :slight_smile:

Format czego? MP3 czy PC’ta??

no mp3 oczywiście :slight_smile:

Z tego co wiem T60 może pracować w dwóch trybach: MSC i MTP. Zajrzyj do instrukcji, może będzie napisane jak to zmienić. Ewentualnie przeglądnij stronę www.iriver.pl i tamtejsze forum.

Format nic nie zmienił :frowning:

Zgadza się, MP3 może pracować w dwóch formatach. Robiłem tak jak mi doradził Rafal_F, doszedłem w instrukcji do tego jak zmienić format odtwarzania MP3 i doszedłem do tego momentu:

http://img181.imageshack.us/img181/5378 … d03yq1.jpg

Szkopuł w tym że nie mogę wcisnąć “next”. Dodam że wszystko jest podłączone. Czy to może dlatego że nie mam Media Playera 11, tylko 9?

Przepraszam że Was tak męczę ale zaraz zwariuję przez tego Iriver’a…

ale czytasz co tam jest napisane ?? :roll: :slight_smile: :stuck_out_tongue:

bo mi się zdaje ze podłączasz mp3 dopiero jak to się pojawi przez kabelek usb :D:D:D jak nie sa potrzebne dodatkowe sterowniki albo aktualizacje i podłączyłeś kabelek to może być tak że kabelek jest do niczego…

mam pytanie czy windows powiadamia cie kiedy podłączysz kablem usb o pojawieniu się tego urządzenia w tray ?? jak tak możesz spróbować przeczytać literę jaką mu tam przypisał poczym kliknąć Start>uruchom… i wpisać x:\ (gdzie “x” to litera jaką przypisał system) jak to nie pomoże to już nie wiem. Może to tylko wyglądać na brak lub błąd sterowników, tych z płyty która była do tego sprzętu. Ewentualnie brak aktualizacji Windowsa. ostateczność to uszkodzenie kabla, portu usb, samej mp3-ki.

Sprawdź czy u kolegi dział jako pamięć tak ograniczymy przyczyny czy problem leży w twoim komputerze w kablu czy w samej mp3-ce…