MP3 - niektóre się nie otwierają

Mam problem z niektórymi MP3 w telefonie, sam mam Samsunga F480, ale próbowałem otworzyć tą piosenke na 4 telefonach i na każdym pisze “nieobsługiwany format” albo “dane w pliku są błędne”. Na komputerze normalnie się to otwiera wszystkimi programami. Więc co może być nie tak z tą MP3ką?

http://img13.imageshack.us/img13/6765/mp3x.jpg

Lipton ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Teraz strzelam, ale może być tak, że komórka czy niektóre mp3 mogą nie obsłużyć zbyt wysokiego lub zbyt niskiego bitrate, w tym przypadku 320. Spróbuj może rozkodować ten utwór i zakodować go ponownie np. do 192 kb/s. Zrobisz to w programie Lame.exe.

marcin’82 , mam 8 GB muzy w przeróżnych jakościach, wiele też 320 kb/s i się otwierają bez problemu, więc jest jakaś inna przyczyna.

Też strzelam bo nie mam telefonu z mp3:

A może to mp3 to nie jest mp3??? Może i na komputerze otwierasz wszystkim czym chcesz i mają ikonę pliku jak i mp3 ale możliwe że są to pliki mp4, mpc, wma, ogg bądź inne. Jest też opcja, że nie są kodowane lame tylko Xing-iem, czyli innym trochę kodekiem.

Miałem takie sytuacje kilkakrotnie, że jakiś utwór nawet nie chciał ruszyć w odtwarzaczu (nawet programowym), i zawsze okazywało się pomocne właśnie odkodowanie go, i ponowne zakodowanie (wykluczamy za wysoki bitrate). Spróbuj i tyle. U mnie działało.

Siedziałem ponad godzinę rozkminiając tego Lame, szukałem w sieci, ale nic mi nie wyszło. Mógłby ktoś na szybko małego tutka napisać?

Proszę:

http://www.dors.de/razorlame/screenshots.php

Masz główne okno programu, dodaj plik, naciśnij “Decode”, docelowy domyślnie jest taki sam katalog jak źródłowy. Tam zostanie utworzony plik *.wav. Potem to samo, tylko daj “Encode”. Ustawienia => General -> daj tam 192, lub więcej. Na wszelki wypadek skopiuj sobie oryginalny plik jeszcze gdzieś.

Po kliknięciu “Decode” wyskakuje mi komunikat. że program lame.exe przestał działać po czym wraca mi do okna głównego. Próbowałem na trzech komputerach, dwie Visty i XP. Wszędzie to samo.