MP3 - niektóre się nie otwierają


(Lipton) #1

Mam problem z niektórymi MP3 w telefonie, sam mam Samsunga F480, ale próbowałem otworzyć tą piosenke na 4 telefonach i na każdym pisze "nieobsługiwany format" albo "dane w pliku są błędne". Na komputerze normalnie się to otwiera wszystkimi programami. Więc co może być nie tak z tą MP3ką?


(Agatonster) #2

Lipton ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(marcin82) #3

Teraz strzelam, ale może być tak, że komórka czy niektóre mp3 mogą nie obsłużyć zbyt wysokiego lub zbyt niskiego bitrate, w tym przypadku 320. Spróbuj może rozkodować ten utwór i zakodować go ponownie np. do 192 kb/s. Zrobisz to w programie Lame.exe.


(Lipton) #4

marcin'82 , mam 8 GB muzy w przeróżnych jakościach, wiele też 320 kb/s i się otwierają bez problemu, więc jest jakaś inna przyczyna.


(onegumas) #5

Też strzelam bo nie mam telefonu z mp3:

A może to mp3 to nie jest mp3??? Może i na komputerze otwierasz wszystkim czym chcesz i mają ikonę pliku jak i mp3 ale możliwe że są to pliki mp4, mpc, wma, ogg bądź inne. Jest też opcja, że nie są kodowane lame tylko Xing-iem, czyli innym trochę kodekiem.


(marcin82) #6

Miałem takie sytuacje kilkakrotnie, że jakiś utwór nawet nie chciał ruszyć w odtwarzaczu (nawet programowym), i zawsze okazywało się pomocne właśnie odkodowanie go, i ponowne zakodowanie (wykluczamy za wysoki bitrate). Spróbuj i tyle. U mnie działało.


(Lipton) #7

Siedziałem ponad godzinę rozkminiając tego Lame, szukałem w sieci, ale nic mi nie wyszło. Mógłby ktoś na szybko małego tutka napisać?


(marcin82) #8

Proszę:

http://www.dors.de/razorlame/screenshots.php

Masz główne okno programu, dodaj plik, naciśnij "Decode", docelowy domyślnie jest taki sam katalog jak źródłowy. Tam zostanie utworzony plik *.wav. Potem to samo, tylko daj "Encode". Ustawienia => General -> daj tam 192, lub więcej. Na wszelki wypadek skopiuj sobie oryginalny plik jeszcze gdzieś.


(Lipton) #9

Po kliknięciu "Decode" wyskakuje mi komunikat. że program lame.exe przestał działać po czym wraca mi do okna głównego. Próbowałem na trzech komputerach, dwie Visty i XP. Wszędzie to samo.