Mp3 - Przeglądam, odsłuchuję i robię playlisty - Jaki soft?

Witam!

Bardzo prosze o nakierowanie na program który podczas katalogowania (przeglądania) zbiorów z plikami mp3 potrafi w czasie rzeczywistym (podczas przeglądania różnych katalogów) odtwarzać pliki oraz budować z nich (też w czasie rzeczywistym) różne playlisty do winampa.

Chodzi mi o to że chcę podczas przeglądania katalogów mieć możliwość odsłuchania pojedynczych plików i dodania ich do tworzych równocześnie playlist winampa. Jest taki soft? Jaki polecacie?

Pozdrawiam

jeżeli masz domyślnie mp3 skojarzone z WMP to klikając na plik prawo-klikiem masz opcje “dodaj do listy odważania” to chyba najprostsze i nie potrzeba dodatkowego softu i łazisz po folderach i tylko dodajesz

albo

http://www.dobreprogramy.pl/Katalogowan … ws,64.html

Rozumiem ale ja chciałbym mieć nieco większą swobodę wyboru i funkacjonalność.

Załóżmy że mam muzykę w kilku katalogach i podkatalogach.Chciałbym:

  1. Załadować wszystko w jedno okno do przegądania i odsłuchiwania.

  2. Odsłuchiwać wybrane pliki i dodawać równocześnie pojedyncze utwory do tworzonej playlisty (playlist) np. przez przeciąganie.

Który program …

Foobar ewentualnie iTunes.

W Foobarze robisz sobie zakładki z playlistami i przeciagasz z default do tych , mozesz jeszcze dodac foldery do bibliotki od razu bedzie Ci sie wyswietlac na bierzaco stan tych folderów.

To pociągne temat:

  1. Czy jest jakis program który pracuje podobnie i potrafi tworzyć gotowe playlisty do Winampa?

  2. A może Foobra potrafi też zapisać (eksportować) swoje playlisty do formatu Winampa?

  3. Przyzwyczaiłem sie do Winampa a poza tym korzystam w nim z pluginu: SqrSoft Advanced Crossfading Output. Wtyczke wystarczyło zainstalować i bez zbędnej konfiguracji ładnie się sprawuje.

jet audio jest najlepszy do playlist, tworzysz kasujesz… automatycznie sie tworzą po przeciągnięciu folderu z muzą ;D

Foobar może zapisać do m3u

Dodane 14.09.2010 (Wt) 13:30

Od biedy moze być jescze to http://www.eprogramy.net/eprogramy/program/12583 ale wydaje mi sie ze foobar to najlepsze rozwiazanie , choć osobiście używam iTunesa ale do niego trzeba mieć w miare poukladana i dobrze otagowana muzyke

Panowie to jeszcze jedno pytanie:

Powiedzmy że wszystkie pliki muzyczne i podkatalogi mam w katalogu głównym “X” gdzieś na dysku komputera nr 1.

Potem tworzę playlisty i zapisuję je w tym samym katalogu “X” komputera nr 1.

Czy po przeniesieniu (oczywiście bez modyfikacji zawartości) całego katalogu “X” z kumputera nr 1 na jakiś dowolny komputer nazwijmy go nr 2 moje playlisty będą działały na kompie nr 2 ?

Playlista odwołuje się do dysku czy tylko katalogu?

Przecież… w Winamp’ie (z którego chyba korzystasz) możesz:

  • dodać media do biblioteki,

  • odsłuchiwać utwory z poziomu biblioteki (media lokalne) lub ogólnej playlisty,

  • przeciągać dane utwory do utworzonych list odtwarzania w bibliotece lub skorzystać z menu kontekstowego (wyślij do),

  • wyeksportować listy odtwarzania z biblioteki do plików M3U

Raczej do katalogu.

Łatwo się możesz o tym przekonać, otwierając plik .m3u w Notatniku.

BTW

Wypróbuj MediaMonkey (może korzystać z wtyczek Winamp’a - w tym także SqrSoft Advanced Crossfading Output).

  1. Czyli zapisując pliki playlist w katalogu głównym z muzyką i przenosząc go potem na inny komputer listy będą czytały poprawnie be znaczenia na nową anzwe dysku twardego?

  2. Patrzyłem wczoraj na polecane programy i wygląda na to że najszybciej i najłatwiej playlisty przygotuję w foobarze.

  3. Czy foobar ma odpowiednik winampowskiej wtyczki SqrSoft Advanced Crossfading Output ? Jesli tak to jak ja załączyć i skonfigurować ?

Tak (katalog\nazwa_pliku).

Najpierw sprawdź czy wystarczy użycie filtru DSP “Crossfader” standardowo dostępnego w foobar2000.