Mp3 zen mozaic, komputer nie czyta

Witam, od roku jestem posiadaczka creative’a zen mozaic i pierwszy raz mam z nim kłopot. mianowicie w sobotę komputer przestał czytać, widzieć urządzenie. Nie pojawia się w ogóle dymek, informacja o wykryciu mp3, aczkolwiek sam odtwarzacz się odpala i ładuje baterie. Nie wiem co na to wpłynęło. Nie zmieniałam ustawień w urządzeniu, sterowników nie wykasowałam, nie wiem skąd ten problem. Przejrzałam rożne fora i zrobiłam to co radzili użytkownicy, dwukrotnie instalowałam pakiet creativa z głównej strony, żadnych zmian. Ponownie zainstalowałam tez SP2. Komputer widzi inne urządzenia (np. PSP). Zmienialam porty USB, próbowałam na innym komputerze, nadal nic. Bardzo rzadko po podłączeniu mp3 pojawia się info. o wykryciu nieznanego urządzenia ale w menadżerze urządzeń się ono nie pojawia.potrzebuje jakiś sterowników? jak rozwiązać ten problem…Proszę bardzo o pomoc.

PS. Jakoś tak w piątek musiałam zresetować zena, może to jakoś wpłynęło na to ze teraz nie jest wykrywany, ale wcześniej po resecie wszystko było ok…

Start->PPM na Mój Komputer->Właściwości->zakładka Sprzęt->Menedżer Urządzeń i zobacz, czy gdzieś nie ma twojego odtwarzacza, a obok niego wykrzyknika. Jeśli tak, to kliknij na nim PPM i powinna być opcja związana z instalacją sterowników, wybierz ją i daj się zainstalować sterownikom.

PPM- Prawy Przycisk Myszy

PS. Sterowniki z płyty dołączonej do odtwarzacza zainstalowałeś?

właśnie problem polega na tym ze menedżer nic nie znajduje

http://i49.tinypic.com/161nx53.jpg

(zawsze otwierało mi się prze portable devices)

oczywiście, instalowałam i z płyty i ze strony creative

Hm… to dosyć dziwne, bo ja mam Creative ZEN (też wykorzystuje protokół MTP, z którym tutaj właśnie jest problem) i u mnie po takim zabiegu wszystko działało, a ty nie masz nawet wykrzyknika. Jaką masz wersję Windows Media Player?

WMP 11, wiem ze jest wymagany. kurcze, przez rok wszystko było jak najbardziej w porządku

aha, komputer skanowałam, żadnych wirusów

Dodane 26.05.2010 (Śr) 20:29

wystarczyło zainstalowanie SP3