Mp3

Proszę o uświadomienie mnie jak nazywa sie format muzyczny , w którym nagrywane są płyty CD ( nie chodzi mi o mp3, tylko o format płyt , tych które są w sprzedaży ) i w jaki sposób mogę zmienić format piosenki z mp3 na ten własnie format, może są jakies programy które mogły by mi w tym pomóc

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Format CD-Audio (*.cda). Jezeli chcesz sobie nagrac plyte z przerobionymi utowrami mp3 w tym formacie, to wystarczy np. w Nero wybrac Typ kompilacji jako Audio CD :slight_smile:

PINIOL ma rację… Tylko po wykonaniu kroków przez niego opisanych można jeszcze (po wybraniu kompilacji AUDIO CD) kliknąć prawym przyciskiem myszki na przeciągnięty kawałek (przeznaczony do nagrania w formacie audio) i wybrać opcję EDYTOR AUDIO w celu utworzenia wartości szczytowych… Zapewnia to nieco lepszą jakość zapisu ścieżek…

POZDRAWIAM.

ale dokladnie to ten format nazywa sie .wav i z uwagi na to ze zajmuje on strasznie duzo MB to popularniejszy jest .mp3 A programy do kompresji z .wav do .mp3. i odwrotnie to np. CDdex bardzo dobry program albo najłatwiejszy to w nero Burning Rom albo Exprees

:roll: czlowieku, mowimy tu o formacie CD_Audio, w ktorym to nagrywane sa plyty Audio. Z formatu wav lub mp3 to sobie mozesz wypalic plyte audio.

Jeśli chodzi o orginalną muzykę to jest nagrana w formacie (cda),jak napisał Piniol.Co do zmiany formatu muzyki z mp3 na (cda) to bym się dobrze zastanowił.Przecież to nic ci nie daję.Zmieni ci się jedynie format odtwarzanej muzyki na (cda).Jak wiadomo muzyka w formacie mp3 jest zubożona. :frowning: :frowning: :frowning: Przegrywając muzykę z orginału na mp3 ucina się dzwięki niesłyszalne przez ludzkie ucho.Dzwięk jest słabszej jakości i przytłumiony. :frowning: :frowning: :frowning: Jedyna korzyśc to to że zajmuje mniej miejsca. Wybór należy jednak do ciebie.Osobiście wolę słuchać muzyki w orginale. :smiley: :smiley: :smiley: