Mp3player creative zen nano plus a akumulatorki

hej. mam creativa mp3playera na którym jest napisana informacja o bateryjakch - 1,5V.

chce kupic akumulatorki, ale zauwazylem ze 1,5voltowe akumulatorki prawie nie wystepują. czy cos sie stanie jak wloze do niego 1.2 voltowe akumulatorki?

no… odtwarzacz może sie w ogóle nie uruchomić przy słabszych aku;/

w aparacie korzystam z akumulatorków 1.2 volt i 1.5 volt bateri i zadnych problemów nie mam zeby cos sie psuło itp takze nic nie powinno złego sie stac, podobnie w tel kom miałem alumulator 3.7 i kupiłem nowy 3.6volt i spoko wszystko

Po naładowaniu akumulator będzia miał około 1,4V , czyli tyle samo ile bateria 1,5V z której pobierana jest energia, dla akumulatora 1,2V to wartość optymalna przy której to akumulator będzie w 100% sprawny nawet pod obciążeniem , natomiast bateria przy napięciu 1,2V praktycznie jest już nieużyteczna.

ok bede szukal 1.5 voltowych. narazie spróbuje akumulatorków 1.2 voltowych. jakie polecacie??

i moze polecicie mi jeszcze jakas niedroga dobra ładowarke do aaa…

nie ma akumulatorów 1,5V

najlepiej kup cały komplet (akumulatory+ładowarka) firmy GP , i nie kupuj taniego szajsu bo to nie bedzie dobra inwestycja , akumulatorki powinny być jak njwiększej pojemności , nie wiem jakie tam wchodzą czy typu R3 czy R6 jeżeli R3 to najlepiej żeby miały 800-850mAh a jak R6 to 2300-2700mAh

są - http://merx.com.pl/old/akumulatory/ecccell-zielo.html

nawet nie wiedziałem że takowe istnieją, ciekawe jaką watość voltów osiągają przy pełnym naładowaniu , jeżeli do playera wchodzi tylko jeden akumulator to nawet 1,8V nie powinno mu zaszkodzić , co innego jak by takie akumulatorki w ilosci 4 szt. np. do aparatu załadował to mogła by nastąpić “tragedia”. Np. mój aparat standartowo wyposażony był w baterie R6 1,5V (kilka zdjęć i po bateriach) teraz stosuje akumulatorki GP 2700mAh 1,2V i moge wykonać na nich średnio 250-350 zdjęć.