MP4 czy iPod

witam, mam do dyspozycji 300zł - 350.

Chcę kupić w prezencie komuś coś do odtwarzania muzyki, mp3 wychodza z mody wiec zastanawiam sei czy MP4 a moze iPod, moze macie jakies propozycje w tej cenie? Nie znam sie na tym i licze na wasza podpowiedz. z gory dziekuje

Jakieś tanie mp4 podróbke z allegro odradzam ci na pewno sam miałem i sie przekonałem że takie coś nie jest Ci do niczego potrzebne lepsze jest tylko to że możesz mieć zdj. i filmy ale po co to skoro masz na tym słuchać muzyki. Jeżeli według Ciebie mp3 wychodzą z mody to ja już nie wiem co Ci polecić. Jeżeli jednak byś zmienił zdanie to myśle że w tey cenie dostaniesz creativa 1gb.

Za taka cene to nie ma sensu kupować MP4 , a dlatego że w takim czymś ekran bedzie wielkości około 1,5 cala , jakość filmików a nawet zdjęć będzie tragiczna , teledyski czy filmy polecą z szybkością 5-10 FPS (przyzwoita jakość to min 20 FPS) więc zapewne lepszym prezentem bedzie firmowy MP3

Ale zobacz np to i oceń :

iPod

http://allegro.pl/item146973228__ipod_t … klep_.html

MP4

http://allegro.pl/item144843315_mp4_2gb … r_230.html

http://allegro.pl/item144843315_mp4_2gb … r_230.html

mam ten odtwarzacz zajebisty nie kupywałem na alegro tylko w sklepie internetowym za podobna cene ja osobiscie polecam wada menu w jezuku angielskim

no myśle ze menu w ang nie stanowić bedzie wiekszego problemu:)

jesli pozwolisz bede mial do ciebie kilka pytan.

  1. jaka jakosc jest odtwarzanych filmikow i przegladanych zdjec.

  2. jak prezentuje sie w realu nie na zdjeciu, czy wygodny jest w noszeniu itd.

  3. nie sprawia ci zadnych problemow?

  4. czy wygodny jest w obsludze , chodzi o poruszannie sie po menu?

mp4?

No proszę Cię. Nie ma czegoś takiego jak “player mp4”. To tylko czysta propaganda sprzedawców na Allegro (skoro mp4 to lepszy od mp3!), zwłaszcza, że te playery nie potrafią odczytywać plików mp4!! (jest to format używany wyłącznie przez Apple!). MP4 to nazwa playerów z najniższej półki zarówno jeśli chodzi o jakość wykonania jak i dźwięk.

Ten przedstawiony wyżej “niby mp4” wygląda strasznie plastykowo - nigdy go nie używałem, ale radzę Ci stronić od teg typu no-name’ów z daleka. Odtwarzacze mp3 też potrafią odtwarzać filmy, choć wg mnie jest to bez sensu.

Jeśli chodzi o marki, które znają się na tym co robią, to przede wszystkim:

  • iRiver

  • Cowon (iAudio)

Przyzwoite w swojej klasie cenowej są też np.: SanDisk czy Creative.

Za cenę do 400 zł. polecam Ci bardzo przyzwoitego SanDiska E250 (sam kupiłem go jako prezent na święta) - 2GB, dyktafon, radio, kolorowy wyświetlacz, możliwość oglądania zdjęć i video, bardzo dobry dźwięk, możliwość rozszerzenia pamięci poprzez kartę microSD, bateria Li-On, małe rozmiary.

Wejdź na Allegro i sam wpisz: SanDisk E250 (sam nie chcę podawać linków, aby nie zostać posądzony o kumoterstwo :wink: ).

Coś tańszego i mniejszego rozmiarami: SanDisk C150.

Polecam :slight_smile:

[sam posiadam iRivera H320, ale ten jest parę razy droższy, więc go nie polecam ;)]

PS. Pamiętaj - lepiej wydać troszkę więcej pieniędzy na markowy i sprawdzony produkt niż na kawałek plastiku, który po pół roku trzeba będzie dać do naprawy, nie mówiąc już o tym, że dźwięk z pewnością nie dorówna firmowym mp3… Po co się potem wkurzać?! :slight_smile:

hmmm długo sie wachałem czy za ta kwote otrzymam cos w miare dobrego i moim zdaniem jest naprawde dobre i teraz jestem mile zaskoczony

ad 1. zdjecia sa ok lecz filmy no… napewno nie filmy z napisami mimo 2" nie jest to to co bym chciał

  1. prezentuje sie dobrze staranie wykonany ma 7 cm długosci i ok 4 szerokosci wiec w noszeniu niema problemu

  2. jak narazie zadnych problemów korzystam tez z pendrive i jestem zadowolony musiałem tylko wymienic słuchawki bo tamte były do kiczu no to tylko moje zdanie ale kak wymieniłem dzwiek sie poprawił.

  3. no troche przeszkadza te menu angielskie ale raczej łatwy i prosty.

Przyznam, ze ten SanDisk jest ciekawa propozycja, tylko troche odstrasza mnie cena, ale wart przemyslenia.

Może macie jeszcze jakies propozycje?

moze iriver? Ja posiadam odtwarzacz tej firmy i jestem zadowolony. Tutaj np. ciekawa cena:

http://allegro.pl/item148659877_super_i … html#photo

zawsze to o te 4gb wiecej :stuck_out_tongue: