Mp4 zamiast wgrywania muzyki - ładowanie

Witam mam mały problem, w momencie gdy podłączam swój odtwarzacz mp4 nie mogę wgrać na niego muzyki bo zamiast dysku wymiennego nie mam nic, tylko non stop ładuję się (win XP) ( mp4- model nieznany - jakaś chińska podróbka ) ale wcześniej mogłem wgrać muzykę teraz jej nie mogę.

Start -> Ustawienia (Win XP) -> Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem

Przejdź na zakładkę zarządzania dyskami i sprawdź, czy Twój napęd ma przypisaną literę. Jeżeli nie, to dodaj.

Możliwe, że przez to nie widzi.

nic z tego mam 4 napędy wymienne ale na żadnym z nich nic nie wykrywa, a mp4 cały czas ma status ładowania bez bez względu na to pod który port go podłącze.

Dodane 17.05.2010 (Pn) 21:25

dodam jeszcze że w momencie gdy podłączyłem inny odtwarzacz mp4 również ładowany przez USB to mi go wykryło jako dysk wymienny i mogłem wgrywać śmiało muze.

Może musisz przestawić odtwarzacz z MPT http://en.wikipedia.org/wiki/Media_Transfer_Protocol na MSC http://en.wikipedia.org/wiki/USB_mass-s … vice_class

Sprawdź, czy Windows Media Player go widzi.

Odłącz niepotrzebne urządzenia na USB (drukarke, pendrive jak masz podłączone) i podepnij jeszcze raz mp4.

NIe używaj przedłużaczy usb. Winą jest zwykle zbytnie obciążenie prądowe portów USB.

No tak z anglika to ja za dobry nie jestem co z tego ze powiesz mi co zrobić ale po tym co tu napisałeś to ja nie mam pojęcia jak to zrobić a WMP też go nie widzi skoro go system nie wykrywa.

Dodane 18.05.2010 (Wt) 15:55

Nie mam nic podłączone dodatkowo pod USB, a przedłużaczy także nie używam.

Czyżby twoim odtwarzaczem był Creative ZEN? Tak czy inaczej podłącz odtwarzacz, Start, prawym przyciskiem na Mój Komputer, z menu wybierz Właściwości, następnie w nowym oknie zakładka Sprzęt, klikasz Menedżer Urządzeń. Na liście powinien znaleźć się twój odtwarzacz, a obok niego wykrzyknik. Dalej jeśli dobrze pamiętam, to prawym przyciskiem na jego nazwę i zainstaluj sterowniki. System sam znajdzie MTP i zainstaluje.

Creative ZEN - nie no przecież napisałem że marka jest nieznana, a twoja opcja pomocy nie pomogła nic ponieważ na tej liście nie ma mojego mp4 z wykrzyknikiem . tak jakby była opcja tylko ładowanie a wymiana plików z kompem wyłączona ale nie mam pojęcie dlaczego tak się stało jeszcze dwa dni temu mogłem wgrywać cokolwiek a od wczoraj nic nie mogę zrobić poza tym że bateria się ładuje .

Podepnij pod innego kompa lub uruchom kompa z jakiegoś LiveCD Linuksa i zobacz czy tam wykryje.

lub Poszukaj w opcjach odtwarzacza czy jest możliwość przestawienia z MPT na MSC (nie będę tłumaczył o co chodzi, jeśli nie masz takiej opcji, to znaczy, że odtwarzacz działa tylko jako MSC czyli komp powinien go widzieć jako dodatkowy dysk)

Może po prostu jest rozładowany. Naładuj go do pełna ładowarką sieciową i wówczas spróbuj.

Czasem jest z tym problem jak jest niski poziom baterii.

Jak nie to poszukałbym na stronie producenta może jest nowy firmware który rozwiązuje ten problem.

Oczywiście jeśli uda ci się ustalić producenta.