Mp4 zamiast wgrywania muzyki - ładowanie


(Dzioszek) #1

Witam mam mały problem, w momencie gdy podłączam swój odtwarzacz mp4 nie mogę wgrać na niego muzyki bo zamiast dysku wymiennego nie mam nic, tylko non stop ładuję się (win XP) ( mp4- model nieznany - jakaś chińska podróbka ) ale wcześniej mogłem wgrać muzykę teraz jej nie mogę.


(system) #2

Start -> Ustawienia (Win XP) -> Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem

Przejdź na zakładkę zarządzania dyskami i sprawdź, czy Twój napęd ma przypisaną literę. Jeżeli nie, to dodaj.

Możliwe, że przez to nie widzi.


(Dzioszek) #3

nic z tego mam 4 napędy wymienne ale na żadnym z nich nic nie wykrywa, a mp4 cały czas ma status ładowania bez bez względu na to pod który port go podłącze.

-- Dodane 17.05.2010 (Pn) 21:25 --

dodam jeszcze że w momencie gdy podłączyłem inny odtwarzacz mp4 również ładowany przez USB to mi go wykryło jako dysk wymienny i mogłem wgrywać śmiało muze.


(imeehow) #4

Może musisz przestawić odtwarzacz z MPT http://en.wikipedia.org/wiki/Media_Transfer_Protocol na MSC http://en.wikipedia.org/wiki/USB_mass-s ... vice_class

Sprawdź, czy Windows Media Player go widzi.


(Smale) #5

Odłącz niepotrzebne urządzenia na USB (drukarke, pendrive jak masz podłączone) i podepnij jeszcze raz mp4.

NIe używaj przedłużaczy usb. Winą jest zwykle zbytnie obciążenie prądowe portów USB.


(Dzioszek) #6

No tak z anglika to ja za dobry nie jestem co z tego ze powiesz mi co zrobić ale po tym co tu napisałeś to ja nie mam pojęcia jak to zrobić a WMP też go nie widzi skoro go system nie wykrywa.

-- Dodane 18.05.2010 (Wt) 15:55 --

Nie mam nic podłączone dodatkowo pod USB, a przedłużaczy także nie używam.


(kijek) #7

Czyżby twoim odtwarzaczem był Creative ZEN? Tak czy inaczej podłącz odtwarzacz, Start, prawym przyciskiem na Mój Komputer, z menu wybierz Właściwości, następnie w nowym oknie zakładka Sprzęt, klikasz Menedżer Urządzeń. Na liście powinien znaleźć się twój odtwarzacz, a obok niego wykrzyknik. Dalej jeśli dobrze pamiętam, to prawym przyciskiem na jego nazwę i zainstaluj sterowniki. System sam znajdzie MTP i zainstaluje.


(Dzioszek) #8

Creative ZEN - nie no przecież napisałem że marka jest nieznana, a twoja opcja pomocy nie pomogła nic ponieważ na tej liście nie ma mojego mp4 z wykrzyknikiem . tak jakby była opcja tylko ładowanie a wymiana plików z kompem wyłączona ale nie mam pojęcie dlaczego tak się stało jeszcze dwa dni temu mogłem wgrywać cokolwiek a od wczoraj nic nie mogę zrobić poza tym że bateria się ładuje .


(imeehow) #9

Podepnij pod innego kompa lub uruchom kompa z jakiegoś LiveCD Linuksa i zobacz czy tam wykryje.

lub Poszukaj w opcjach odtwarzacza czy jest możliwość przestawienia z MPT na MSC (nie będę tłumaczył o co chodzi, jeśli nie masz takiej opcji, to znaczy, że odtwarzacz działa tylko jako MSC czyli komp powinien go widzieć jako dodatkowy dysk)


(Smale) #10

Może po prostu jest rozładowany. Naładuj go do pełna ładowarką sieciową i wówczas spróbuj.

Czasem jest z tym problem jak jest niski poziom baterii.

Jak nie to poszukałbym na stronie producenta może jest nowy firmware który rozwiązuje ten problem.

Oczywiście jeśli uda ci się ustalić producenta.