Mpc-hc nie pamieta rozmiaru okna

jak zmusic zeby mpc-hczapamietywal rozmiar okna, czyli zeby po otwarciu nowego filmu pamietal polozenie i rozmiar okna poprzedniego filmu. ogladam sporo filmoe 1080p i za kazdym razem po otwarciu musze zmniejszac okno

Chodzi Ci o skalowanie i kadrowanie na pełnym ekranie (Num 8/2) ? <- Ustawienia > Program > Pamiętanie ustawień skalowania i kadrowania.

nie chodzi o pelen ekran, chodzi o okno które zawsze dopasowuje sie do rozmiaru filmu, a ja chciałbym żeby po otwarciu to film dopasowal sie do okna

Otwórz program, na górnej belce kliknij na widok i następnie na zakładkę ustawienia. Po otwarciu klik na program i po prawej stronie jest “historia”. Zaznacz to co potrzebujesz.

1 polubienie

Nie pomogę bo nie mam żadnego 1080p pod ręką , ale pokombinuj może w prawy na oknie : Rozmiar okna/Rozmiar obrazu…

niestety ale te ustawienia nie dzialaja :confused: zmieniam te ustawienia jako administrator ale nic to nie zmienia

Aha, nie trzeba 1080, te opcje są tylko klikalne, nie da się ich zaznaczyć i zapamiętać.

szkoda bo to denerwujące, w vlc jest ta opcja ale on tnie sie na filmach hd

hmmm:

http://www50.zippyshare.com/v/843261/file.html

Może ustawisz start w full screen po uprzednim dostosowaniu skalowania/pozycji/rozmiaru ?

Poprawka: Rozmiar okna : Odtwarzanie > Strumień wyjściowy > Rozmiar okna.

Dodane czwartek, 14 lut 2013, 19:59

dobryteddy , to ustawienie zapamiętuje okno playera, gdy puścisz film zmieni się rozmiar okna i dopasuje się do rozdziałki filmu.

Trza jeszcze ustawić to (w trakcie filmu): Widok -> Rozmiar obrazu -> rozciągnięcie do krawędzi okna

U mnie to działa z każdym nowo otwartym video.

Nie wiem jak u luk-zac , ale u mnie nie działa.

Rozciągniecie do krawędzi okna powoduje rozciągnięcie obrazu na pełny ekran. Wydaję mi się że już bliżej jest opcja -> Ustawienia > Odtwarzanie > Strumień wyjściowy > Rozmiar okna.

To powinno być odznaczone.

Bingo !

Łukash ,

jaka wersja MPC HC bo u mnie na wersji z Klite 9.75 nie zapamiętuje rozmiaru okna mimo ustawień (choć i tak brak w opcjach strumienia - opcji rozmiar okna).

Media Player Classic Home Cinema 1.6.5.6366.

Dodane czwartek, 14 lut 2013, 22:22

Media Player Classic Home Cinema 1.6.5.6366

Dodane czwartek, 14 lut 2013, 22:25

Media Player Classic Home Cinema 1.6.5.6366

Dodane czwartek, 14 lut 2013, 22:34

Nie wysyła mi posta :lol:

Media Player Classic Home Cinema 1.6.5.6366

Ustawiania - Odtwarzanie - Domyślny rozmiar - Rozmiar okna - odznaczone

Dzięki. Pomogło!