MPC odtwarza do góry nogami


(system) #1

Witam mam problem jak w temacie , odtwarzacz odtwarza filmy odwrócone do góry nogami.


(mrFreeze) #2

Zainstaluj kodeki

http://www.dobreprogramy.pl/DivX-Plus,P … 13280.html


(Maha) #3

To, że widać odwrócony obraz raczej może oznaczać, że kodeków jest za dużo i się ze sobą gryzą. Więc doinstalowanie następnych, a zwłaszcza DivX-a, który odtwarza mało formatów nie jest najlepszym pomysłem. Zwłaszcza, że misiekojoj nie napisał w jakim formacie te filmy są.

@misiekojoj: czy wszystkie filmy Ci odwraca (avi, mp4, mkv, rmvb itp). Jeśli nie widzisz rodzaju formatu na końcu nazwy pliku wideo, to wejdź w Opcje folderów w Eksploratorze i w zakładce Widok “odptaszkuj” Ukryj rozszerzenia znanych typów plików. Czy odtwarzacz MPC to zwykły Media Player Classic, czy MPC-HC, czy może MPC-BE?

Tak wstępnie, to możesz wejść w Widok - Ustawienia - Filtry wewnętrzne i spróbować pobawić się we włączanie i wyłączanie spliterów (source filters) i kodeków video (video decoders) adekwatnych do formatu, który ma odwrócony obraz. Rób to przy wyłączonym filmie, żeby zmiany “zaskoczyły”.

Sprawdź też, czy nie masz kilku paczek kodeków w systemie.

Jak nie, to wypróbuj MPC-BE (jest po polsku): http://www.free-codecs.com/MPC-BE_download.htm , czy PotPlayer: http://www.potplayer.pl/dm_eds/showcat.php?id=14

Obydwa mają kodeki wewnętrzne.


(Krystian W) #4

Spróbuj odwrócić obraz w MPC przy pomocy ALT + NumPad2.


(system) #5

Witam mam zwykły MPC , sztuczka z altem odwraca mi cały system do góry nogami , a kodeki mam sharka + komponent do x64 systemu .

Jeśli chodzi o typy plików odwraca wszystkie . Ogólnie mam cos w systemie bo oprócz Potlayera , MPC ,WMC nie działaja mi inne odtwarzacze w tym WMP 12. Teraz odtwarzałem film to jest dzwięk , ikona z filmu tżn kadr i info , że sieć jest obciążona.

Dodane 31.07.2013 (Śr) 12:39

Mam problem z tym WMP 12 i nie daje mi to spokoju !!


(Krystian W) #6

Odinstaluj kodeki, które masz zainstalowane, ponieważ to pewnie one są problemem.