MPC - przycinki przy napisach

Witam

Mam od jakiegoś czasu problem z oglądaniem filmów w różnych formatach w programie Media Player Classic. Zresztą nie tylko, bo próbowałem odtwarzać w innych programach i sytuacja powtarza się.

Kiedy film jest z dubbingiem, problemu nie ma. Natomiast kiedy mam film z napisami, oglądanie go jest dość męczące. Wystarczy większy dialog, żeby obraz i napisy zatrzymywały się. Pozostaje dobra znajomość języka np. angielskiego, aby zrozumieć całą scenę (kwestie po “inszemu” normalnie lecą). Generalnie czasem film wygląda jak pokaz slajdów, a połowa napisów nie wyświetla się.

Dodam, że mam ściągnięte kodeki Real Alternative. Na innych komputerach w tych samych filmach, które u mnie się tną, jakość jest bez zarzutu.

Wie ktoś, jak temu zaradzić? Może inne kodeki?

kodeki nie mają raczej wpływu na wyświetlanie napisów all player dobrze radzi sobie z napisami próbowałeś?

a z kodeków K-Lite Codec Pack 4.7.5 Full + Real alternative

Niestety w AllPlayerze jest to samo, kodeki mam dokładnie takie jak napisałeś, czyli K-Lite Full + Real Alternative.

Co ważne, zużycie procesora w czasie oglądania filmów wynosi 100%, więc jestem pewien, że ani program,ani kodeki nie są w to zamieszane.