MPEG-TS Video File - zwolnione tempo


(Marcin Wodo) #1

Witam, zgrałem z kamery filmy, które jak się potem okazało są w formacie MPEG-TS Video File. Wszystko było pięknie do czasu, aż chciałem je odtworzyć. Po odtworzeniu filmy dość, że się zacinają to jeszcze odtwarzają się bardzo wolno. Myślałem, że mam zaznaczone spowolnienie, czy coś w ten deseń, ale nie tędy droga - ta opcja nie jest nawet dostępna. Prosiłbym o jakąś poradę. Może jakiś sterownik doinstalować? Przed zadaniem pytania posiadałem zainstalowaną wcześniejszą wersję programu K-Lite Codec Pack , potem ją odinstalowałem i zainstalowałem tą: K-Lite_Codec_Pack_870_Full(dobreprogramy.pl) - najpierw na opcjach podstawowych, a potem (bo nie było efektów) na wszystkich dostępnych opcjach. Nic się nie zmieniło... Filmy w innych formatach odtwarzają mi się normalnie.

PS. Filmy odtwarzałem w tym podstawowym Windowsowym programie oraz w Media Player Classic.


(igrek) #2

Spróbuj odpalić w VLC Media Player.


(Marcin Wodo) #3

Program zainstalowałem, ale jest jeszcze gorzej. Dźwięk co prawda chodzi płynnie, ale obraz stoi w miejscu. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?


(Bowjan) #4

Prawdopodobnie komp się nie wyrabia z powodu zbyt dużej przepływności.Musisz plik skompresować.


(Marcin Wodo) #5

Czy mam skompresować tylko te filmy, czy wszystkie pliki? Czy po kompresji coś się może stać? Znikną mi jakieś dane?


(Bowjan) #6

Kompresujesz tylko te pliki skopiowane z kamery.


(Frankfurterium) #7

TS-y (transport streamy) to czyste i nieskompresowane dane. Komputer nie nadąża z przetwarzaniem takiej masy informacji. Instalowanie coraz większych paczek kodeków to brnięcie w ślepy zaułek (korzystasz z około pięciu, 95 się dubluje). Jak ktoś zasugerował, przeprowadź kompresję materiału. Bez większego problemu można uzyskać podobno jakościowo obraz przy nawet kilkukrotnym zmniejszeniu rozmiaru (w megabajtach) pliku, Najlepszy byłby do tego program meGUI, chociaż jego obsługa nie należy do najprostszych. Dużo przyjaźniejszy początkującemu użytkownikowi (ale wciąż nie tak głupoodporny ani pozbawiony możliwości konfiguracji jak inne) jest Format Factory.


(Marcin Wodo) #8

Ok, jak się tym zajmę to dam znać o efektach.

-- Dodane 13.05.2012 (N) 0:12 --

Zainstalowałem, skompresowałem jeden na próbę i lipa. Wielka szkoda, ale dziękuje Wam serdecznie za pomoc. Najwyżej spróbuję przesłać je na laptopa, który jest kilka lat młodszy, może będzie ok. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.