MPG w jakości HD do pliku MKV HD

Witam poszukuję programu żeby mi przekonwertował plik MPG HD to pliku MKV HD bez utraty jakości. Proszę o pomoc.

Próbowałeś Vidcodera?

Nie wiem jak z mpg w hd ale potrafi ładnie skonwertować na mkv i jest prosty w obsłudze.

MeGUI -

  • nigdzie nie masz tylu opcji konfiguracji x264

Utrata jakości jest zawsze podczas konwersji na stratny format, tylko chodzi o to, czy będzie widoczna dla ludzkiego oka.

Jeśli dobrze dobierzesz opcje skryptu, to nie zauważysz zmian w jakości, a rozmiar pliku będzie mniejszy.

Pozdrawiam :slight_smile:

Jeśli chodzi o MKV i MPG to formaty kontenerowe i nie ma tu mowy o stratności.

O stratności formatu lub jego bezstratności można mówić dopiero przy formatach kodowania Audio/Video (np. x264; mpeg; wav; flac itp itd).

Teoretycznie jest możliwość bezstratnej konwersji między formatami kontenerowymi takimi jak MKV i MPG jeśli plik wyjściowy ma dźwięk i obraz kodowany kodekami dopuszczalnymi dla docelowego formatu kontenerowego (zarówno MKV jak i MPG mogą być kodowane kodekiem x264 powszechnie używanym przy materiałach HD).

Niestety większość konwerterów nie jest inteligentnych i przy konwersji najpierw wypakowuje z kontenera i dekoduje obraz oraz dźwięk a potem ponownie je koduje i pakuje do kontenera przez co faktycznie i tak następuje utrata jakości.

Alternatywnie można użyć programu który wypakuje z kontenera zakodowany obraz i dźwięk a potem drugiego który zapakuje je do nowego kontenera (dla kontenera MKV służy do tego MKV Gui; do MPG też pewno jest coś podobnego).

Zmiana samego kontenera jest bez sensu.

Rozumiem, że istnieje jakiś powód dla, którego chcesz zmienić format.

MPG zapewne zakodowane kodekiem innym niż h264 zajmuje sporo miejsca. Aby je zaoszczędzić zaproponowałem konwersję.

Jeśli jednak chodzi o samą zamianę .mgp na .mkv, to również można zrobić to w MeGUI.

Odpowiednia opcja w programie wytnie ścieżki i zapisze je bez zmian w mkv.