Mplayer - wyświetlanie suwaka postępu na pełnym ekranie

Witam, jak ustawić zeby w Mplayerze jak mam na full screen i zjezdzam myszką na dół pojawiał sie suwak postepu filmu? Nie mam tego u siebie.

Witam.

Mplayer ma osobne okienka: z filmem i osobne z “pokrętłami” :slight_smile:

Spróbuj SMPlayer - nakładka na mplayer - o niebo lepsza obsługa i ma to, o czym ty mówisz. Na pełnym ekranie po zjechaniu myszko na dół pojawia się pasek postępu, ale chyba i tak wygodniej używać do tego klawiszy prawo/lewo, czas “kroku” można regulować.

Pokombinuj jeszcze skrótami klawiszowymi - modyfikatory + strzałka.

Jeśli chodzi o inne programy to polecam również KPlayer (KDE), Gnome Player, VLC

Raczej nie chcialbym korzystać z nakładki, mam juz nakladke KMlayer i on ma ten suwak ale wolalbym zrobić sobie suwak w mplayer niz kombinować.

ra-v nie bardzo rozumiem z tymi skrótami, mozesz wyjaśnić?

Swoją drogą czemu ten mplayer pod linuksa jest tak biedny w porównaniu z windowsową wersją kmplayer skoro to opensource-owy program?

Brakuje mi tak bogatych opcji np. video jakie są pod windowsem, no ale to drobiazg w sumie.

Ponieważ MPlayer to aplikacja konsolowa a to co masz obecnie zainstalowane w systemie to tylko i wyłącznie nakładka graficzna (mplayer-gui), która nazywa się GMplayer, natomiast KPlayer to nakładka graficzna środowiska KDE. KMPlayer dla Windowsa to nie to samo co aplikacja z KDE, zauważ zresztą że w KDE jest KPlayer a dla Windowsa jest KMPlayer.

W skrócie: MPlayer to aplikacja a GMplayer, KPlayer, SMPlayer i inne mi nieznane to tylko i wyłącznie nakładki graficzne i ewentualne modyfikacje MPlayera.

Pozdrawiam!

Jak naciśniesz strzałka lewo/prawo (na klawiaturze) podczas odtwarzania filmu to przesuwa tobie film i na środku pojawia się pasek postępu. , sam pisałeś że potrzebujesz suwaka, czyli czegoś do przewijania/przeglądania filmu.

Ale myślę że ty czegoś jeszcze nie masz - GUI, czyli jakiejś domyślnej skóry. Pobierz ją tu: http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html i wgraj do “/usr/local/share/mplayer/skins/”. W tym folderze musi być katalog “default” z domyślna skórą czyli musisz mienić nawę katalogu dla 1. ściągniętej skóry.

Polecam skóry: XMMPlayer i Blue.

Bez local, a tylko /usr/share/mplayer/skins/ no i trzeba nadać odpowiedni chmod wczesniej zeby dalo sie tam zapisać czyli np. sudo chmod -R 777 /usr/share/mplayer (dla calego katalogi mplayer ) - przynajmniej tak jest u mnie na ubuntu.

Zmiana skórki nic nie pomaga (wybralem inną niż te co polecasz) ale zrobilem tak ze przy zaznaczeniu w preferences/subtitles & OSD/OSD Level na “none” przy przesuwaniu strzalkami obraz sie juz nie pixelizuje - wczesniej byl ten efekt niestety jak pojawiał sie suwak. A zeby przewinąć bardziej trzeba wcisnąć dluzej strzalke.

To mi wystarcza choć suwak jest wygodniejszy. Ale zawsze jak ktoś bardzo chce to moze zainstalować nakladke KMplayer