Mplayer2.exe - czy da sie go usunac na stale?

Witam.

Prosze o pomoc. Mialem dosc duze problemy z komputerem w ostatnim czasie, komp poszedl do serwisu, zaistalowali mi nowego, orginalnego windowsa xp home edition. Wszystko dzialalo bez problemow do dzisiaj :slight_smile: Sciagam regularnie filmy z bitcometa, jeden film nie chcial sie odpalic to zaczalem szukac i sciagac programow do odpalenia filmu vcd. Niestety chyba trafilem na cos zavirusowanego. A wiec powiem wprost. W folderze Windows Media player jest plik “mplayer2.exe” ktory sam mi sie uruchamia i mam go non stop w menedżerze zadan windows’a. jak chce zakonczyc proces to on nadal sie sam uruchamia. Chce usunac ten plik, mija 5 sekund i on sam sie automatycznie odnawia i ciagle jest. nie moge go usunac. Proces mplayer2.exe spowalnia mi kompa dlatego pytam sie was jak moge go skutecznie usunac. Kiedys to napisalem i jakies mily moderator mi pomogl wiec pisze ponownie :slight_smile: Najchetniej bym calego windows media playera wywalil i z winampa bym korzystal. Jak skutecznie usunac caly folder windows media player a szczegolnie tego mplayer2.exe?

blagam pomozcie :slight_smile:

pozdrawiam

Tomek

Wklej logi A na początek profilaktycznie zrób tak: wyłącz przywracanie systemu-ppm na mój komputer>>właściwości>>przywracanie systemu. Następnie odpal kompa w trybie awaryjnym-pulsacyjnie f8 w czasie uruchomiania systemu i jak będziesz w awaryjnym usuń ten plik. Wcześniej spr. czy nie jest uruchomiony jego proces. Ewentualnie do usunięcia zastosuj killbox.exe lub unlocker.

Spr. też czy nie ma tego programu w dodaj/usuń programy.

I jeszcze w panel sterowania>>narzędzia administracyjne>>usługi zobacz czy nie ma podobnej usługi jak jest to wyłącz i wtedy spr. usunąć plik.

Wrzuć zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 17:05

po kilku probach usuwania tego mplayer2.exe nie ma go juz w menedzerze zadan, lecz nadal siedzi w folderze windows media player

O procesie poczytaj tutaj -> http://www.liutilities.com/products/win … /mplayer2/

Masz jeszcze Pande? Bo w logach widzę resztki po niej…?

to sa tylko resztki :slight_smile: zostala odinstalowana kilka tyg temu

jakiego antyvirusa byscie polecili ktory najmniej muli kompa, bo zalezy mi na szybkiej pracy komputera a norton i te inne strasznie mulą :slight_smile: najlepiej bez firewalla bo zapora windowsa wystarczy mi:)

Ale resztki niestety są w rejestrze, dlatego otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.BAT

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.BAT i restart kompa :slight_smile:

zrobilem :slight_smile:

oto log po tym :slight_smile:

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 18:18

jeszcze tylko chce mplayer2.exe na stale usunac :slight_smile:

jak to zrobic by mi sie juz nie uruchamial sam bez mojej wiedzy? :slight_smile:

Log jest czysty :slight_smile:

Proces o którym mówisz jest od Windows Media Player :slight_smile: