MR3420 v2 + ZTE MF823

Mam problem z routerem MR3420 v2 działającym z modemem LTE ZTE MF823. Praktycznie codziennie zawiesza się tak, że sieć wifi jest widoczna do podłączenia na komputerach ale połączyć się z nią nie można. Komputer podejmuje próbę połączenia i zwraca komunikat “Nie można się połączyć z tą siecią”. Odłączenia i podłączenie zasilania pomaga na jakiś czas i po kilkunastu godzinach router się znów zawiesza. Dostępne są 3 wersje firmware na stronie producenta, wszystkie były instalowane i nic to nie dało. Dzieje się tak zarówno na trybie wifi …bgn jak i na …bg, zarówno gdy wybiorę konkretny kanał wifi jak i przy wyborze automatycznym. Czy można jeszcze coś zmienić w ustawieniach lub jakoś inaczej temu zaradzić?
Chyba że to problem z zasilaniem albo dużym zapotrzebowaniem na prąd MF823.

Spróbuj może pomoże połączenie przez aktywny hub usb,czy podłączenie samego modemu do komputera(usb) daje taki sam efekt?.Jak jest z zasięgiem-masz podłączoną jakąś antenę do modemu czy chodzi bez anteny zewnętrznej?.

Hej,

A z jakiego szyfrowania sieci WiFi korzystasz? WPA2-PSK?

Pozdrawiam,
Dimatheus

WPA2-PSK
AES

Może rzeczywiście podłącze modem osobno do zasilacza. Mam gniazdo i wtyczkę USB chyba można dolutować zasilanie do gniazda przy modemie a dwie żyły poprowadzić do routera? Czy to zadziała?

Ale po co? Przecież router jest przystosowany do pracy z modemem wpiętym w port USB. Gdyby problemem było zasilanie, wtedy mógłbyś połączyć się z routerem, ale nie miałbyś dostępu do internetu. Przeróbki z dodatkowym zasilaniem to trochę proszenie się o kłopoty. Rozumiem, że masz oryginalny zasilacz do routera?

  • A spróbuj obniżyć szyfrowanie do WPA-PSK?
  • Masz możliwość podłączenia na czas testów komputera do routera za pośrednictwem kabla LAN?

Proszę nie wypowiadać się jeśli nie ma się wiedzy na temat problemu.

Z racji tego że tp-link twardo trzyma się standardów USB. Port dostarcza zbyt małą ilość energii do poprawnego działania większości modemów w trybie 4g/LTE.

Ważniejsze jest stwierdzenie co się zawiesza. Router czy sam modem? Jeśli router to można spróbować wgrać OpenWRT. Jeśli modem ma problemy to zapewne potrzebny jest aktywny hub.

1 polubienie

Przerabiałem to na przykładzie pierwszej wersji sprzętowej z dwoma modemami Huawei-a i nie było żadnych problemów. Ale faktycznie możesz mieć rację, bo modemy działały tylko w pasmie 3G. Co nie zmienia faktu, że gdyby problemem było zasilanie, wtedy można by połączyć się z routerem, ale nie miałoby się dostępu do internetu.

1 polubienie

Tylko żeby moje było na wierzchu :wink:
Ze specyfikacji ZTE MF823: “Max current draw 700mA”
Gdzie USB 2.0 daje max 500mA.

Nie mniej, w tym przypadku problemem jest chyba sam router. Jeszcze co mi przychodzi do głowy to to że modem “dławi” router i ten się zawiesza.

Oczywiście, tak też może być. Więc fajnie byłoby sprawdzić działanie sieci na kablu, bo odpada obciążanie routera przez szyfrowanie komunikacji WiFi.

:slight_smile:

Ok, podłączyłem zamiast zasilacza od routera zasilacz ATX i od dwóch dni jak na razie się nie zawiesił.

1 polubienie