Mrówki na ekranie, migający obraz

Witam Forumowiczów!

Od tygodnia mam taki problem, który polega na tym, że gdy uruchamiam przeglądarkę internetową (żaden inny program) to pojawiają się na ekranie “mrówki”. Innym objawem (jeśli dobrze pójdzie) jest gaśnięcie ekranu, po czym w Windows wyświetla się monit: “Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.” W przeciwnym wypadku ekran zgaśnie i pojawi się blue screen. Stron w ogóle nie da się przewijać, co jakiś czas suwak jest nieaktywny, zawiesza się przeglądarka, i często później także cały system.

Co można zrobić z tym problemem? Liczę na waszą pomoc :slight_smile:

Jaka przeglądarka?

Bez znaczenia. Obecnie Chrome. Ale w Firefoxie też wywalało ten błąd, co prawda mrówki nie chodziły po ekranie :slight_smile: Chciałbym załączyć zrzut ekranu, ale się tu chyba nie da…

Zaskakujące, że na tym zrzucie widać właśnie te mrówki…

Może zawirusowany?

Też o tym pomyślałem. Avastem przeskanowałem cały system używając opcję: skanowanie przed uruchomieniem systemu. Wybrałem największą czułość skaner i po godzinie nic nie zostało wykryte. Może chodzi o kartę graficzną? Może coś nawala. Sterowniki w całym systemie są aktualne, dbam o to.

Na grach i programach OK?

Jednak proponuję dział bezpieczeństwo i logi.

I jak nie będzie wirusów, odinstaluj wszystkie przeglądarki oprócz IE, usuń wszędzie ręcznie ich resztki z systemu, czyszczenie np: Ccleanerem, restart kompa i zainstaluj jedną którą używasz.

Na wszystkich programach i grach działa, może jeszcze wygaszacz nie wyświetla się poprawnie. Myślicie, że to wina harda czy softa?

Myślę, że to nie chodzi o przeglądarki. To nie jest tak, że mam wszystkie zainstalowane, jakie się tylko dało. IE domyślnie + Chrome i to wszystko.

Zainstaluj najnowszy sterownik do karty graficznej (jeśli masz najnowszy to sprawdź starszą wersję sterownika).

Czyli,w/g mnie wirusy lub przeglądarki? może oprogramowanie Java,Flash?

Mam najnowszy sterownik. Na starszej wersji to samo. Juz sprawdzilem, ze pod Linuxem problem nie wystepuje. Po raz kolejny Windows nawalil ;/

Zobacz co dopisałem, może trzeba te wszystkie programy odinstalować, czystka i zainstalować ponownie.

Ta operacja niestety nie pomogła. Odinstalowałem Java, Flash.

A reszta ? przeglądarki,logi?

Przeglądarki wszystkie odinstalowałem prócz IE za pomocą Revo Uninstaller. A więc wszystkie syfy zostały skasowane. O jakie logi chodzi?

Odwiedź dział Bezpieczeństwo i poczytaj,czy to takie trudne?