Mrugający Ekran co sekundę

Witam. Od dzisiaj mojemu komputerowi zaczęło strasznie odpi*rdalać. Co około 6 sekund jest całkowity lag komputera ekran robi się czarny na sekundę a po sekundzie wszystko wraca do normy i tak mam bez przerwy. W czym twki problem? Wielkie dzięki za pomoc! Moja specyfikacja: Procesor Amd Athlon XP 1700+ 1.47 GHz Karta Graficzna Nvidia Geforce4 MX 440 64mb i 2 gb ramu… Bardzo proszę o pomoc!

EDIT

Przed chwilą wyczyściłem kartę graficzną i procesor jak i radiator i wiatrak przy radiatorze. nałożyłem też nową pastę termoprzewodzącą. Gdy włączam komputer i pokazuje się obraz z nazwą biosu itp. to wszystkie litery są niewyrażne, albo niektóre litery są bardzo jasne, albo niektóre litery wchodzą na siebie i się mieszają. Po nałożeniu pasty ekran przestał mrygać. ale obok kursora są takie pojedyńcze punkciki które wyraźnie widać na białym tle, te punkciki znikają i pojawiają się. W czym może tkwić problem? Bardzo Proszę o pomoc.

 

 

Ogranicz słownictwo bo temat poleci do kosza.

Wczoraj zapewne wszystko było ok. Instalowałeś coś wczoraj, aktualizowaleś, grałeś ? Podaj więcej informacji. Antywirus nic nie widzi ? Przeczyść system ADWCleaner - może złapałeś jakiegoś robaka.

 

Możliwe że grafika Ci się zepsuła :wink:

 

Może masz nieprawidłowe sterowniki do karty graficznej ?

Sprawdź:

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_84.21_pl.html

 

Zainstalowany chipset, Service Pack 3 oraz DirectX 9.0c ?

 

Wcześniej podczas uruchomienia komputera wciśnij klawisz F8

wybierz Ostatnio znana dobra konfiguracja --> Enter.

 

Zobacz również czy nie masz zmienionej częstotliwości odświeżania ekranu…

Antywirusa nie mam i nie używam bo jak kiedyś go zainstalowałem to skanował komputer ponad 24 godziny więc antywirus odpada. Teraz jak próbowałem włączyć komputer to po ukazaniu się pulpitu po około 10 minutach pojawił się bluescreen. postanowiłem zainstalować na nowo windowsa. r

przy 2 kroku instalacji windows xp Professional 32 bit czyli tym kolorowym gdzie są wymienane nowe możliwości systemu też pojawia się ciągle bluescreen więc jakiekolwiek skanowanie odpada. powiem wam teraz co wczoraj robiłem. siedziałem na facebooku potem trochę na asku potem trochę na waszym forum a potem grałem w cs 1.6 nic nie ściągałem nic nie instalowałem. Wszystkie aktualizacje windowsa mam zainstalowane. Sterowniki do karty Są na pewno dobre bo mam oryginalną płytkę nvidii ze sterownikami. Co może powodować problem? Bardzo Proszę o pomoc, teraz nie mogę korzystać z komputera. Bardzo Przepraszam za wulgarne słownictwo ale nie mam już sił do tego grata, ciągle mu coś nie pasuje. Z góry dzięki za pomoc. Częstotliwości odświeżania ekranu nie mam zmienionej mam ustawione na 60Hz Sp3 mam Directx mam najnowszy sam pobierałem. Chipset też zainstalowany z płytki oryginalnej.

 

Kłania się sprawdzenie logów oraz przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo

 

Wrzuć logi z FRST :

http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowi%C4%85zkowy-t478727/

problem jest w tym że jak włączę kompa to mam ciągle bluescreeny. nie da rady nic zrobić na nim. w czym może tkwić problem?

Pomoże mi ktoś?

Sam mówiłeś że problemy pojawiły się po czyszczeniu komponentów. Wyjmij wszystko i odepnij kable od zasilacza później po kolei wsadzaj wszystko dokładnie dociskając. Polecam też wyciągnąć i wsadzić kilka razy dany komponent bo być może niektóre styki zaśniedziały. Ogólnie mówiąc blue-screen sugeruje że problem jest po stronie sprzętu (wadliwe połączenie).

Źle mnie zrozumiałeś. Napisałem że rano włączyłem komputer i zaczęły się cyrki z kompem. Pomyślałem że jest dużo kurzu i jest mało pasty więc wyczyściłem i napastowałem procesor i kartę graficzną i wyczyściłem z kurzu kości ramu (mam ich 3 w kompie) ale to nic nie pomogło. 

 

Jak to napisałeś to też mi się wydawało że karta graficzna padła. ale znalazłem na strychu taką samą działającą na 100% włożyłem ją do kompa poprzednią wyjąłem ale jest ten sam problem. tutaj kod techniczny bluescreena: 0x000000f4 (0x00000003, 0x89e4c6a0, 0x89e4c814, 0x805fb05fb02e). Proszę pomóżcie mi. co może być przyczyną? Z góry dzięki :( . dodatkowo dam wam link do pasty termoprzewodzącej której używam: http://www.morele.net/revoltec-pasta-termoprzewodzaca-revoltec-thermal-grease-diamond-6g-rz034-274473/

Ta pasta więcej warta niż ten komputer :smiley: Możliwości jest kilka albo zasilacz albo płyta główna, procek może ram. Najpierw wyeliminuj co możesz grafikę powiedzmy wyeliminowałeś jak masz więcej niż jedną kość pamięci też możesz spróbować zmienić bank itp. Pożycz jakiś zasilacz zresztą ten komputer jest wart pewnie z 50zł więc może lepiej poszukać czegoś za 200zł bo wymiana czegokolwiek w nim to strata pieniędzy.

lordjahu ty chyba jesteś wróżbita maciej :smiley: miałeś rację. poszła grafa i dodatkowo mi dysk poszedł. włożyłem zapasową taką samą kartę graficzną i nowy dysk 160gb na taśmę i wszystko narazie działa. Wielkie dzięki chłopaki za pomoc i za zainteresowanie moim tematem! jesteście WIELCY :D. Temat rozwiązany.