Mrugający ekran

(Cristian) #1

Witam! Jakieś 2 dni temu zauważyłem uciążliwe mruganie/przeskakiwanie ekranu w moim komputerze. Od tego czasu wyskakują mi też artefakty, jednak tylko na przeglądarce internetowej i zazwyczaj tylko na kawałku ekranu. W październiku tamtego roku kupiłem nową kartę i nie było z nią problemów (HD6670). Dodam jeszcze, że mam problem z zasilaczem, kable wychodzące, chyba są obluzowane i czasem, żeby włączyć komputer muszę nimi ruszyć. Na poprzedniej karcie która umarła również miałem podobne objawy.

72436448988406747556_thumb.jpg

Na filmiku lekko widać to przeskakiwanie, szczególnie na literach, na kartach.

(falcon89) #2

Problem występuje tylko w Firefox'ie?

Podaj model zasilacza.

(Cristian) #3

Szaleństwa przy zasilaczu nie ma Tracer 4Life/450HF. Dodam że od dłuższego czasu piszczy. Mruga również przy Oknach w Windowsie, pulpicie itp. Artefaktów w innych miejscach na razie nie zauważyłem.

(rgabrysiak) #4

Zasilacz nadaje się do wymiany na markowy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(Cristian) #5

Tak też myślałem, ale chciałem upewnić się, że te błędy to wina zasilacza. A co można by było zakupić jak najmniejszym kosztem ?

(falcon89) #6

Zasilacz jest z czarnej listy (jest poważnym zagrożeniem dla reszty podzespołów w komputerze).

Niestety nie tylko ty masz problemy z FF (jaką masz wersję liska?), spróbuj wrócić do starszej wersji.

O które kable dokładnie chodzi?

-- Dodane 22.05.2013 (Śr) 12:17 --

Na przykład OCZ CoreXStream 500W (taki sam wczoraj montowałem zamiast pseudo zasilacza).

(Cristian) #7

Nigdy za bardzo nie wnikałem które to kable. Wystarczało poruszać całą wiązką (molexami, 20,24PIN)

(djosdanielos) #8

Zasilacz mogł uszkodzić poprzednią kartę jak i twoją obecną tym bardziej ze to szmelc i juz masz z nim jakieś problemy.sprawdź czy w innych rozdzielczościach ekranu problem występuje

(Cristian) #9

Sprawdzałem. Występuje. Rozumiem że za mniej niż 100zł zasilacza dobrego nie za bardzo da radę kupić ? Aha i jeszcze jedno. Jak sprawdzić czy zasilacz uszkodził kartę ?

(falcon89) #10

Wyjaśnijmy jedną rzecz, artefakty występują tylko w FireFox'ie?

(rgabrysiak) #11

Możesz podłączyć kartę do innego komputera, jeżeli i tam będą z nią problemy to znaczy że karta jest uszkodzona.

(Cristian) #12

Tak, tylko w firefoxie póki co zauważyłem ich występowanie.

(rgabrysiak) #13

A włącz jeszcze jakąś grę bądź benchmark i sprawdź czy problem będzie również występował.

(djosdanielos) #14

Nowe wersje tej przeglądarki mają jakieś problemy na radeonach ale pisales wczesniej ze okna i pulpit tez mruga?

Sprawdzałeś na starszej wersji liska?

(Cristian) #15

Jakim konkretnie benchmarkiem mam go przetestować ? 3DMark? Na przykład w Tropico 4 wszystko działa OK.

(rgabrysiak) #16

Jeżeli w grach jest wszystko w porządku to zainstaluj starszą wersję Firefoxa jak sugeruje djosdanielos.

(Cristian) #17

Jeszcze pytanko. Za mniej niż 100 zł znajdę jakiś zasilacz, który nie byłby na czarnej liście ?

(rgabrysiak) #18

Może być ciężko, podaj pełną specyfikację komputera wtedy będzie łatwiej coś doradzić.

(falcon89) #19

Odinstaluj najnowszego Firefoxa i zainstaluj wersję 20.0.1 http://www.filehippo.com/pl/download_firefox/download/895a64f1acbee1fb4e1ca2623e4e4fe7/ (jeśli nie miałeś z tą wersją problemów).

(Cristian) #20

Procesor - Core Duo E8400

3 GB RM GOODRAM DDR2

MOBO - GIGABYTE GA-EP45-DS3L

Grafika - GIGABYTE HD6670 DDR3

Tylko pozostaje kwestia tego "mrugania/przeskakiwania". Jest to wina zasilacza ?