Mrugający ekran

Witam! Jakieś 2 dni temu zauważyłem uciążliwe mruganie/przeskakiwanie ekranu w moim komputerze. Od tego czasu wyskakują mi też artefakty, jednak tylko na przeglądarce internetowej i zazwyczaj tylko na kawałku ekranu. W październiku tamtego roku kupiłem nową kartę i nie było z nią problemów (HD6670). Dodam jeszcze, że mam problem z zasilaczem, kable wychodzące, chyba są obluzowane i czasem, żeby włączyć komputer muszę nimi ruszyć. Na poprzedniej karcie która umarła również miałem podobne objawy.

72436448988406747556_thumb.jpg

http://youtu.be/AYxkt8eXYo0

Na filmiku lekko widać to przeskakiwanie, szczególnie na literach, na kartach.

Problem występuje tylko w Firefox’ie?

Podaj model zasilacza.

Szaleństwa przy zasilaczu nie ma Tracer 4Life/450HF. Dodam że od dłuższego czasu piszczy. Mruga również przy Oknach w Windowsie, pulpicie itp. Artefaktów w innych miejscach na razie nie zauważyłem.

Zasilacz nadaje się do wymiany na markowy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Tak też myślałem, ale chciałem upewnić się, że te błędy to wina zasilacza. A co można by było zakupić jak najmniejszym kosztem ?

Zasilacz jest z czarnej listy (jest poważnym zagrożeniem dla reszty podzespołów w komputerze).

Niestety nie tylko ty masz problemy z FF (jaką masz wersję liska?), spróbuj wrócić do starszej wersji.

O które kable dokładnie chodzi?

Dodane 22.05.2013 (Śr) 12:17

Na przykład OCZ CoreXStream 500W (taki sam wczoraj montowałem zamiast pseudo zasilacza).

Nigdy za bardzo nie wnikałem które to kable. Wystarczało poruszać całą wiązką (molexami, 20,24PIN)

Zasilacz mogł uszkodzić poprzednią kartę jak i twoją obecną tym bardziej ze to szmelc i juz masz z nim jakieś problemy.sprawdź czy w innych rozdzielczościach ekranu problem występuje

Sprawdzałem. Występuje. Rozumiem że za mniej niż 100zł zasilacza dobrego nie za bardzo da radę kupić ? Aha i jeszcze jedno. Jak sprawdzić czy zasilacz uszkodził kartę ?

Wyjaśnijmy jedną rzecz, artefakty występują tylko w FireFox’ie?

Możesz podłączyć kartę do innego komputera, jeżeli i tam będą z nią problemy to znaczy że karta jest uszkodzona.

Tak, tylko w firefoxie póki co zauważyłem ich występowanie.

A włącz jeszcze jakąś grę bądź benchmark i sprawdź czy problem będzie również występował.

Nowe wersje tej przeglądarki mają jakieś problemy na radeonach ale pisales wczesniej ze okna i pulpit tez mruga?

Sprawdzałeś na starszej wersji liska?

Jakim konkretnie benchmarkiem mam go przetestować ? 3DMark? Na przykład w Tropico 4 wszystko działa OK.

Jeżeli w grach jest wszystko w porządku to zainstaluj starszą wersję Firefoxa jak sugeruje djosdanielos.

Jeszcze pytanko. Za mniej niż 100 zł znajdę jakiś zasilacz, który nie byłby na czarnej liście ?

Może być ciężko, podaj pełną specyfikację komputera wtedy będzie łatwiej coś doradzić.

Odinstaluj najnowszego Firefoxa i zainstaluj wersję 20.0.1 http://www.filehippo.com/pl/download_firefox/download/895a64f1acbee1fb4e1ca2623e4e4fe7/ (jeśli nie miałeś z tą wersją problemów).

Procesor - Core Duo E8400

3 GB RM GOODRAM DDR2

MOBO - GIGABYTE GA-EP45-DS3L

Grafika - GIGABYTE HD6670 DDR3

Tylko pozostaje kwestia tego “mrugania/przeskakiwania”. Jest to wina zasilacza ?