MS 6318 - problem z flopem

Mam właśnie tą płytę główną… Niedawno zakupiłem sobie flopa. Drugiego dostałem od kuzyna z serwisu razem z działającą taśmą. No i jak podpinam pod taśmę to mam 2 opcje:

  1. światełko się świeci cały czas, a dyskietek w ogóle nie czyta, ikonka jest w Mój komputer - tak się dzieje, jak czerwony pasek jest z lewej (czyli jak wszystkie napędy w kompie, ale wiem, że tak nie powinno być)

  2. nic się nie świeci, dyskietki chce formatować (po czym stwierdza, że ich nie ma), ikonka jest w Mój komputer - to jest wtedy, gdy taśma jest wpięta z czerwonym paskiem z prawej strony, jak w większości przypadków.

Taśmę podpiąłem chyba dobrze - przeplot znajduje się przy flopie.

To, co rzuciło mi się w oczy, to że brakuje jednego pina w miejscu, gdzie wpina się taśmę do MOBO. Z początku myślałem, że ktoś zepsuł (płyta działała przez pewien czas jako serwerowa) podczas pracy lub wymiany sprzętu. Ale okazuje się, że tak również jest w manualu:

:arrow: manual

A oto screen:

capture21mx.th.jpg

Czy jest to jakieś zabezpieczenie producenta i trzeba innej taśmy do tego :hmmm:

Poczytaj dokładnie podany link.

Jeśli chodzi o brak pina w gnieżdzie kontrolera Flopa to norma - pytaj producenta płyty czemu tak jest.

Pamiętaj czerwony pasek taśmy do pina nr 1 gniazda i napędu.

O taśmach poczytaj w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 671#313671

Na płycie po lewej mam oznaczenia 1,2 , z drugiej zaś strony - 33,34. Więc w płytę wpiąłem z lewej strony. Natomiast z flopa zdjąłem pokrywę i zrobiłem tożsamościowo. Włączyłem kompa - działa ;]

Nie wiem, czemu kierowałem się światełkiem przy starcie systemu… Widać nie zawsze jest :slight_smile:

Dziękuję Ci serdecznie za pomoc!