MS Access i problem z VBA

siema.
Robię sobie bazę danych w MS Accessie 2013 i problem jest taki: mam sobie formularz o nazwie “Dodaj produkt”, w nim listbox o nazwie “Lista16” i pole “opis_produktu”. Na listboxie wyświetlone jest parę elementów i w kodzie VBA mam coś takiego:
Private Sub Lista16_Click()

strItems = Forms![Dodaj produkt]![Lista16].Selected(1)
Forms![Dodaj produkt]![opis_produktu].Value = strItems

Bez względu na to, który item na listboxie kliknę, strItems zawsze przyjmuje wartość 0. :expressionless: Dopiero gdy ustawię “Wybór wielokrotny” listboxa na jakiś inny niż “Brak”, to wtedy właściwość Selected zaczyna trybić. Tymczasem stronka https://msdn.microsoft.com/en-us/vba/access-vba/articles/listbox-selected-property-access wyraźnie podaje: “When a list box control’s MultiSelect property is set to None, only one item can have its Selected property set to True”. Czyli przy braku wielokrotnego wyboru też trybić powinno.
Ktoś wie jak sobie z tym poradzić? :confused: Bo ja poza jakimś bugiem w Accessie już żadnego sensownego wytłumaczenia nie widzę.

–edit
dobra, poradziłem sobie z tym problemem. Ale zaraz powstał kolejny. Teraz kod wygląda tak:
Private Sub Lista16_Click()
strItems0 = Forms![Dodaj produkt]![Lista16].Column(0, Forms![Dodaj produkt]![Lista16].ListIndex)
Me![id_producenta] = DLookup(“id_producenta”, “Produkty”, "id_produkt = " & strItems0)
Me.Refresh
End Sub
i niby po zaznaczeniu elementu listy odpowiednie pola w formularzu się aktualizują, tyle że równocześnie pierwszy element na wyświetlanej liście zostaje zastępowany tym wybranym. :confused: