MS ACCESS- prblem z maską

tworząc TABELĘ w MS ACCESS chcę stworzyć kolumnę np PESEL

W widoku projektu Jako typ wybieram LICZBA a jako maskę wpisuję 00000000000 (11 zer), więc wpisując konkretne dane musze polę uzupełnic np tak: 88120311999

Niestety powyższy sposób nie działa w tym przypadku, bo maksymalna ilośc 0 jaką mogę wstawić to 10, bo w przeciwnym razie będzie wyskakiwał błąd (tzn maska wyświetla się poprawnie ale nie przyjmuje zapisu)

Posredni sposób jaki znalazłem to zamiana TYPU POLA z LICZBA na TEKST i wtedy zapis jest poprawny, ale podobno nie mogę wtedy operować na tym polu- dodawać go, mnożyć itp)

Czy da się np PESEL zapisac maską aby zachowac pole LICZBA (chodzi mi generalnie o dłuższe formy liczbowe) lub czy jest odpowiednik komendy StrToInt z Borland Delphi w ACCESS’ie (Basic?)

W widoku projekt wybierz typ LICZBA, a następnie jako ROZMIAR POLA ‘podwójna precyzja’;

maska wprowadzania 00000000000 (11 zer),

i powinno zadziałać :slight_smile:

mozna jeszcze w Formacie powtórzyć 00000000000 (11 zer),

Pozdrawiam

kgora

działa- dzieki wielkie :]

Złączono Posta : 05.05.2006 (Pią) 16:06

mam jeszcze jeden problem:

Mam tabelę T_Autorzy z kolumnami: ID_Autora, Nazwisko, Imie

chcialbym stworzyc formularz którym mogę “przeglądać” powyższą tabelę. Jezeli kożystam z kreatora to wszystko pięknie wychodzi, ale chciałbym zrobić to “ręcznie” i mam problem:

Wybieram “utwórz formularz w widoku projektu”, następnie wstawiam 3 pola tekstowe wraz z etykietami i nie wiem jak połączyć je z rekordami w tabeli.

Kombinuję przez właściwości tych pół, bo mam tam “źródła formantów” i w formularzu z kreatora mam tam wybrane odpowiednie pola ale nie wiem co mam tam wpisać samemu żeby dzialało :frowning:

pomoże ktoś?