MS-DOS po polsku

(DOSFan) #1

Witam. Może odświeżę trochę temat MS-DOS. Ma ktoś DOSa w wersji polskiej? Może być dowolna wersja, byle tylko dało się ją zainstalować na dysku lub dyskietce.

(pocolog) #2

Ale co ty tam chcesz po polsku? 4 komendy na krzyż i kilka informacji o błędach?

(DOSFan) #3

A to już nie twoja sprawa.

(pocolog) #4

Nie wydaje mi się aby MS-DOS wyszedł w wersji polskiej - ja się nie spotkałem. Jedynie można chyba stronę kodową klawiatury zmienić, aby były polskie krzaczki.

(mechanic) #5

źródła pierwszych wersji chyba zostały udostępnione kiedyś przez MS, więc może ktoś przetłumaczył

(Radek68) #6

Nie jestem pewien, ale może MS-DOS 7.0 (lub 7.1) był w polskiej wersji językowej. Mam gdzieś płytę z Windowsem 95, może sprawdzę jak znajdę.

(sadaj72) #7

Tzw dyskietka startowa systemów windows 9x w polskiej wersji językowej zawierała polskiego dos, ale chyba okrojonego z niektórych programów.

(DOSFan) #8

Nie. Bo jakoś po niemiecku a nawet turecku jest, a na polski nie przetłumaczyli!?!?

(mechanic) #9

i co w tym dziwnego? polski język nie jest na tyle istotny by robić tłumaczenia, nawet gry które teraz wychodzą nie wszystkie mają język polski, a co dopiero w tamtych latach

(krystian3w) #10

Czasem nawet czeska wersja jest prędzej a ich jest 10 razy mniej niż Polaków.