MS-DOS po polsku

Witam. Może odświeżę trochę temat MS-DOS. Ma ktoś DOSa w wersji polskiej? Może być dowolna wersja, byle tylko dało się ją zainstalować na dysku lub dyskietce.

Ale co ty tam chcesz po polsku? 4 komendy na krzyż i kilka informacji o błędach?

A to już nie twoja sprawa.

Nie wydaje mi się aby MS-DOS wyszedł w wersji polskiej - ja się nie spotkałem. Jedynie można chyba stronę kodową klawiatury zmienić, aby były polskie krzaczki.

źródła pierwszych wersji chyba zostały udostępnione kiedyś przez MS, więc może ktoś przetłumaczył

Nie jestem pewien, ale może MS-DOS 7.0 (lub 7.1) był w polskiej wersji językowej. Mam gdzieś płytę z Windowsem 95, może sprawdzę jak znajdę.

Tzw dyskietka startowa systemów windows 9x w polskiej wersji językowej zawierała polskiego dos, ale chyba okrojonego z niektórych programów.

1 polubienie

Nie. Bo jakoś po niemiecku a nawet turecku jest, a na polski nie przetłumaczyli!?!?

i co w tym dziwnego? polski język nie jest na tyle istotny by robić tłumaczenia, nawet gry które teraz wychodzą nie wszystkie mają język polski, a co dopiero w tamtych latach

Czasem nawet czeska wersja jest prędzej a ich jest 10 razy mniej niż Polaków.