MS i Legalne oprogrmowanie :P

hmm na wielu koputerach ktore maja wlaczone automatyczne aktulizacje pojawi sie po ponownym uruchomieniu napis…

w panelu logowania u dołu ekranu " Kopia systemu windows zainstalowana na tym komputerze nie jest oryginalna"

hehe trzeba przyznac ze chłopcy z MS maja ciekawe pomysły :wink:

:x

Chyba zdziwnie powinno budzić

(jeśli już to oryginalna)

Pomysły jak pomysły…

Masz orginała - to nie będzesz miał tego typu “problemów”

Jak pirat to tak jest. :stuck_out_tongue:

tylko ze mogli posunac sie dalej… np. zablokowac system :wink: tzn. dojscie do niego :stuck_out_tongue: wtedy by sie dzialo :wink:

dokładnie, mogli zrobić cos takigo, że osoby nie mające legalnej kopi systemu miały by tylko dostęp do ekranu logowania i wpisania legalnego klucza produktu, tak jak ma to miejsce jeśli nie aktywuje się w czasie windowsa po reinstalacji, nic nie da się zrobić , było by bardzo dobrze :slight_smile:

A piraci by dopiero wtedy narzekali na microsoft jak nie wiem co :smiley:

Wiadomo, że by mogli tak zrobić

Tylko po co? :roll:

Max 2 dni i juz jest złamane

A no po to żeby w końcu było sprawiedliwie, i wtedy byłoby masowe zainteresowanie linuxem :smiley:

wtedy to by było masowe “jechanie” na linuxa :wink: wiekszosc by sobie z nim nie poradzila i chcac niechcac poszliby do sklepu po orginał :wink:

Przeciez takie zabezpiecznie bylo w XP. Po miesiacu od daty instalacji trzeba bylo dokonac aktywazcji. System byl blokowany i nie pozwalal na nic innego jak aktywacje. Tyle tylko, ze kazde zabezpieczenie wymyslone przez czlowieka, rowniez przez czlowieka potrafi zostac zlamane (zgodnie z zasada “nic co ludzkie…”) Tak wiec piraci szybko sobie i z tym problemem poradzili. Widac chlopaki ze “jedziecie” na piratach bo gdybyscie mieli oryginalne systemy wiedzielibyscie o tym :slight_smile:

Kobziarz chyba nie do konca zrozumiales :wink:

fakt wymuszenie aktywacji było, a teraz w pirackich wersjach dają wyraźna informacje ze to pirat :wink: i dalej mozna z niego kozystac…

dobrze zrozumialem - ja nie odpowiadam na Twoj post tylko na komentarze typu:

przeciez takie cos (nie doslownie ale o podobnej zasadzie) bylo zrobione i jest w XP tyle ze juz dawno zostalo zlamane.

a z tym napisem, ktory Tobie sie pojawia - rownie latwo sobie poradzic, tak samo jak z pobieraniem bezproblemowo aktualizacji… ale to juz inna bajka i nie prawda :stuck_out_tongue:

tak jest, ale przy aktywacji systemu, a fajnie by było , jak by zrobili coś takiego teraz, pojawia się komuniakt nie masz oryginalnej kompi, zapraszamy do zakupu, i konic, nic nie powinno się dac zrobić na takim piracie :x

To by znacznie ukruciło piractwo

Tak i zdobywanie nowych klientów MS. Gdyby MS nie pozwalał na używanie piratów, to dużo ludzi przestałoby korzystać z Windowsa na rzecz innch OSów. A tak przez czas szkoły popiraci, później pójdzie do pracy i jako że potrafi tylko klikać w okienkach to Windowsa do pracy dostanie. Oczywiście już legalnego, na którym MS zarobi.

Dlaczego do tej pory MS w rzaden sposób nie zabezpiecza swoich produktów przed kopiowaniem. Nawet gry za kikladziesiat zł są już zabezpieczane, a dlaczego nie produkty giganta z Redmond?

piractwo = popularnosc = zysk

To powiadomienia Microsoftu o nielegalnej kopii mija sie z celem. Wątpie by chociaż 1 % ludzi, którym wyswietlił się ten komunikat pobiegli pędem do sklepu kupić oryginalnego Windowsa. :smiley:

Nie musi - może kupić nowy klucz online

A nie będzie Ci wstyd jak kiedyś będziesz chciał pokazać coś komuś na komputerze a tu w trayu wyskakuje dymek że masz piracki system :?

przecież każdą aktualizację można bez problemu odinstalować w panelu sterowania, więc w czym problem?

Może sobie nawet tego nie wyobrażasz, ale często jest to powód do dumy.

W szkle o niczym innym się nie gada, niż o tych chmurkach.

“A mi to wyskoczyła taaaka chmurka!”

I przy włączonych automatycznych aktualizacjach cały czas ten składnik będzie pobierany 8)

Wybacz już dawno wyrosłem z Pokemonów 8)