Ms office 2010 2 pytanka o licencje i aukcje


(Mattix19) #1

witam

czy office oferowany na tej aukcji jest legalny?

http://allegro.pl/microsoft-office-prof ... 20558.html

Wszystko wygląda w porządku lecz cena jest jakaś taka mała:P

i drugie pytanie czy jak kupie klucz produktu to będzie go można później przenieść na innego kompa przy ewentualnej zmianie kompa?

pozdrawiam


(Rmk) #2

Jest to prawdopodobnie wersja bez nośnika czyli sam klucz a płytę musisz sam sobie skombinować.


(Agatonster) #3

mattix19 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Pbk24) #4

Moim zdaniem to niemożliwe, aby ta wersja tyle kosztowała.

W programie Edu-akcja to tak (ale tam chyba jest oferowany tylko Office 2007)


(MaRa) #5

Najprawdopodobniej wersja piracka, albo z nielegalnego źródła (kradzież?), ewentualnie dla jednostek edukacyjnych (nielegalna w domu).

Nikt by nie sprzedawał kilka razy taniej niż kupił z oficjalnego źródła (np. hurtowni). Przecież Office zawsze pochodzi z Microsoftu, a ten zbyt tanio nie sprzeda, trzyma stabilne ceny.


(jas_fasola) #6

Wersja ESD czyli Edukacyjna - użytek niekomercyjny co jasno wyświetla się na pasku. Koleś reklamuje jako oprogramowanie dla firm i dodatkowo nie daje żadnego rachunku. Oj US się nim zajmie.

Przeznaczone dla: Microsoft dla Szkół - MS Office 2010 dla Szkół, Przedszkoli, Uczelni Wyższych, Bibliotek Publicznych, Muzeum, Jednostek charytatywnych itd.


(Mularczyk Maciek) #7

ESD to angielski skrót określający licencję elektroniczną (Electronic Software Distribution) a nie EDU od edukacji.

Niemniej nawet licencje OPEN i OEMy są sporo droższe.. Kolejna podejrzana sprawa - brak faktury - zatem dla firmy nie kupisz bo jak udowodnisz zakup?


(Mattix19) #8

no dobra a jak kupie sam klucz do office i bede chcial zainstalowac go na innym kompie to w OEM licencji da sie to zrobic czy nie?


(mktos) #9

W OEM się nie da. Raz zainstalujesz, na tym konkretnym komputerze zostaje już na zawsze, nie da się przenieść licencji.

Ale produkt z tej konkretnej aukcji to akurat nie jest OEM.


(mmi) #10

Pisałem o tym, goście sprzedają klucze wyłudzone przez microsoft bizspark.

To samo było z win7, biznes idzie dobrze dopóki m$ nie puści WAT'a dla nowego office'a. Sprzedawcy się zmywają i umywają ręce bo są zarobieni.

Jak naprawdę chcecie coś takiego, to polecam pierwszy lepsze forum zagraniczne, tam kupicie całe zaproszenia/konta msdn za kilka dolarów. Jedno konto = po 10 kluczy dla każdego systemu, programu...

Pozatym pro plus nie jest przeznaczony do sprzedaży retail, a pisanie lokalizacja technet to głupota - klucze z technet nie mogą być sprzedawane, rozpowszechnianie, używane w celach komercyjnych. Śmieszy mnie to, że co aukcja stado idiotów na to się nabiera, a portale milczą na ten temat.


(Sebastian Ditkowski) #11

Proponuje omijaj tego typu "sprzedaże" . Kolego zaoszczędzisz w dobrej wierzę naturalnie, ale wiesz mi czasem po internecie krązą aukcje tzw. "foczki"

Powiem tak, podstawione bomby, kupisz a my Cię sprawdzimy:)

Omijaj to! !!