MS Office 2010 - co będzie gdy skończy się 180 dni trial?

Cześć,

zainstalowałem jakiś czas temu wersję trial MS Office 2010 i niedługo dobiegnie końca okres użytkowania. Przez ten czas przedłużałem trial ręcznie aplikacją OSPPREARM.EXE z folderu C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\OfficeSoftwareProtectionPlatform

żadnych cracków czy fałszywych kluczy - program jest oficjalny, majkrosoftowy, można o nim przeczytać na stronie MS: http://technet.microsoft.com/en-us/libr … 81009.aspx

Pytanie: czy pakiet Office po upłynięciu czasu 180 dni po prostu przestanie działać, przestanie się uruchamiać, nie będzie można zapisywać plików, otwierać, przeglądać, czy co się stanie?

Ja korzystałem z wersji trial Office 2007, ale tu powinno być tak samo.

Więc po wygaśnięciu licencji testowej będziesz mógł tylko otwierać dokumenty i zapisywać je.

Możliwe że wersja okroi się do Startera czyli bardzo prostego edytora Word i arkusza kalkulacyjnego Excell. Ale tego nie sprawdzałem bo mam full wersję.

Trial się skończył i wszystkie programy wchodzące w skład pakietu są nadal w pełni funkcjonalne :slight_smile: Wyskakuje jedynie okienko, że wymagana jest aktywacja a pasek tytułowy zmienia kolor na czerwony. Wszystkie opcje w Wordzie i Excelu są aktywne. Pozostałych programów nie instalowałem.

Cóż… chyba nadal będę z takiej korzystać :slight_smile: